Balon z internetem mobilnym już prawie gotowy

Balon z internetem mobilnym dla wszystkich w ramach projektu Loon for All: Balloon – Powered Internet for Everyone od Google’a jest już prawie gotowy.

Project Loon balloons float (Internet for all)

Na swoim oficjalnym profilu G+ i na YouTube’ie, zespół projektowy Loon for All opublikował krótki film przedstawiający kulisy prac nad usługa internetu mobilnego z balonów.

Na poniższym wideo możecie podejrzeć jak inżynierowie Google’a zarządzają całą flotą balonów z internetem mobilnym, jak robi się te super wytrzymałe balony, a także jak wygląda współpraca z lokalnymi dostawcami sieci internetowej LTE.

Warto wspomnieć, że balony (lub statki powietrzne z internetem) utrzymują się w przestrzeni do100 dni, a ich budowa zajmuje tylko do kilku godzin, dzięki czemu można wypuszczać dziesiątki balonów dziennie.

Jest nadzieja, że prawie dwa lata od uruchomieniu projektu ten wspaniały eksperyment zacznie działać. Tysiące balonów może udostępniać sygnał internetowy na obszarach, do których ciężko dotrzeć z sygnałem sieci.

Zobaczcie sami, jak wygląda Project Loon for All: Balloon – Powered Internet for Everyone od kuchni!

Zobacz także: Project Loon – internet z nieba od Google’a

Project Loon opublikował na swoim profilu G+ wpis z nowym wideo Projektu Loon


Zobacz zdjęcia Projektu Loon for All:

Project Loon balloons float (Internet for all) Project Loon balloons float (Internet for all) Project Loon balloons float (Internet for all)

Project Loon: Scaling Up

źródło: Project Loon (G+), Project Loon, Engadget – Google’s 'balloon-powered internet for all’ is almost ready