Możliwość wyboru sieci 2G/3G/4G pod iOS 8.3

Nowa wersja systemu iOS 8.3 daje możliwość wyboru rodzaju sieci komórkowej 2G/3G/4G dla transmisji danych i rozmów głosowych w polskiej sieci Orange.

przełączanie między 2G, 3G i 4G w sieci Orange pod iOS 8.3
Przełączanie między 2G, 3G i 4G w sieci Orange pod iOS-em 8.3

Apple udostępniło dzisiaj dużą aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego, a wraz z nim możliwość wyboru rodzaju sieci komórkowej dla transmisji danych i rozmów głosowych. Pełną listę zmian w systemie iOS 8.3 znajdziesz w artykule: iOS 8.3 gotowy do pobrania.

Przy okazji wprowadzenia systemu iOS 8.1 pisaliśmy, że Apple udostępniło możliwość manualnego przełączania się miedzy sieciami 2G, 3G i 4G (LTE). Jednak abonenci sieci Orange nie byli w stanie dokonywać wyboru, ponieważ opcja ta uzależniona była od ustawień operatora. Wraz z aktualizacją iOS-a 8.3, polska sieć Orange zaktualizowała ustawienia operatora do Orange 19.0 i tym samy daje możliwość wyboru rodzaju sieci komórkowej dla transmisji danych i rozmów głosowych.

Warto pamiętać, że korzystanie z szybszych transmisji danych przyspiesza wczytywanie danych, ale jednocześnie pobiera więcej energii i skraca czas pracy baterii. Dlatego podczas podróży, lub jeśli nie korzystacie z telefonu, warto przełączyć tryb pracy sieci na 3G lub 2G, aby otrzymywać powiadomienia internetowe i oszczędzać baterię.

Opcja przełączania się między sieciami prawdopodobnie możliwa jest także u innych operatorów Plus, Play i T-Mobile. Jeśli macie iPhone’a w tej sieci dajcie znać w komentarzu, czy pod iOS-em 8.3 działa przełączanie w innej sieci niż Orange.