iOS 8.1 przywraca możliwość przełączania między 2G, 3G i LTE

W wersji systemu iOS 8.1 będziemy mieli możliwość przełączania się między sieciami komórkowymi 2G, 3G i LTE.

Poprawka iOS-a 8.0.2 nie wyeliminowała wszystkich błędów systemu iOS 8. Niektórzy użytkownicy, którzy posiadają słaby zasięg w sieci 3G (nie mówiąc o LTE lub 4G) nie mają możliwości przełączenia sieci na 2G w Ustawieniach iPhone’a. W związku z tym Apple przywróci możliwość przełączenia na sieć 2G, aby umożliwić przedłużenie żywotności baterii.

Smartfony, które działają w sieci 2G mają znacznie mniejsze zużycie energii. Większość posiadaczy iPhone’ów, w tym naszych czytelników (sądząc po komentarzach) było bardzo zirytowanych gdy już w iOS 7 została wyłączona możliwość wyłączenia sieci 3G. Fakt, że dostawcy komórkowi i pracownicy wsparcia Apple’a nie mogli rozwiązać problemu natychmiast, pozostawiali użytkowników sfrustrowanych.

Dobrą wiadomością jest to, że Apple wysłuchało napływające liczne opinie i skargi i w systemie iOS 8.1, który już dwa dni temu został udostępniony programistom, daje użytkownikom możliwość wyboru sieci, w której ma działać iPhone. Do wyboru pozostaną: LTE, 3G lub 2G.

Ustawienia sieci komórkowej w iOS 8 (z lewej) i iOS 8.1 (z prawej)

Ustawienia sieci komórkowej pod iOS-em 8.1
Ustawienia sieci komórkowej pod iOS-em 8.1

Jak widać poniżej, w iOS-ie 8.1, użytkownicy będą mogli przełączyć sieć na LTE, 3G i 2G  (Ustawienia> Sieć komórkowa / Telefony> Dane i rozmowy głosowe).

Ustawienia komórkowe w iOS 8.1

Ustawienia sieci komórkowej pod iOS-em 8.1
Ustawienia sieci komórkowej pod iOS-em 8.1

Na tę opcję będziemy musieli jednak chwilę poczekać, bowiem iOS 8.1 zostanie wydany po premierze iPadów nowej generacji. Prawdopodobnie będzie to jeszcze w tym miesiącu (ok.20 października?).

Problem z przełączaniem się pomiędzy sieciami świadczy również o tym, że operatorzy komórkowi powinni wziąć się w garść i poprawić zasięg 3G i LTE.  Swoja drogą zmuszanie użytkowników do korzystania z iPhone’a w sieci  2G w 2014 roku jest po prostu nie do przyjęcia.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć jakie zmiany, jeszcze w październiku, przyniesie poprawka iOS 8.1.

iPhone 5S iOS 8.1 Beta 1 – Review (4K)

Aktualizacja (10.02.2015): W najnowszej wersji iOS 8.3 beta znów pojawiła się opcja przełączania między sieciami, która działa w Plusie, Orange i T-Mobile. Miejmy nadzieję, że w finalnej wersji będzie możliwość wyboru sieci komórkowej. Damy znać!

Aktualizacja (08.04.2015): Wersja systemu iOS 8.3 umożliwia przełączanie się między sieciami 2G, 3G, 4G (LTE) – zobacz: Możliwość wyboru sieci 2G/3G/4G pod iOS 8.3

źródło: iPhoneHacks – iOS 8.1 brings back the option to switch to 2G, 3G or LTE