Pobudź wyobraźnię w grze REBUS

Nowa gra mobilna REBUS wypali Wam wszystkie cylindry w mózgu, dzięki stylowemu absurdowi.

REBUS - absurd logic game

Każdy z Was na pewno rozwiązywał nie raz różne rebusy, czyli łamigłówki stworzone z rysunków znaków i liter. Podane w rebusie treści są zwykle niejednoznaczne i mają na celu naprowadzić rozwiązującego na właściwe znaczenie.

Nowa gra mobilna REBUS to coś dla miłośników absurdalnych gier logicznych i wielbicieli Monty Pythona :-) Studio Jutiful stworzyło aplikację z ponad 100 rebusami (które są na bieżąco aktualizowane).

Rozwiązaniem niebanalnej graficznie zagadki logicznej można pochwalić się z przyjaciółmi w serwisach społecznościowych. Niektóre zagadki są naprawdę łatwe, inne szalenie trudne. Wszystko przygotowane zostało w formie animowanych grafik, które dadzą nam w kość, to znaczy w mózg i pobudzą nasza wyobraźnię!

Intuicyjny interfejs aplikacji REBUS sprawia, że korzystanie jest banalne proste w odróżnieniu od niektórych zagadek! Aplikacja dostępna jest w języku angielskim, i rebusy zostały przygotowane na bazie zależności znaków i liter właśnie w tym języku. Dodatkowo możecie podszkolić swój angielski!

REBUS - 2 zagadki

Na powyższym obrazku, po lewo widzimy literę M na kluczu. W języku angielskim „M on Key”, czyli Monkey (z ang. małpa). A jakie jest rozwiązanie rebusu po prawej stronie? Nie jest łatwy, nawet dla znających dobrze angielski. Dlaczego? Odpowiedź w języku angielskim będzie najlepszym wytłumaczeniem rozwiązania:

The five rings make up the first five colors of the spectrum, minus indigo and violet. Subtract the first letters of “Indigo” and “Violet,” and “Five ring” minus “IV” leaves you with the letters F E R I N G, which can be rearranged to spell “Fringe.”

REBUS – Absurd Logic Game – Trailer

Zagraj w grę REBUS i sprawdź swoje możliwości logiczne i językowe – podwójne utrudnienie!

REBUS jest dostępny do pobrania za darmo na iPhone’a i iPada w App Storze, a także na urządzenia z Androidem. Poniżej przyciski z linkami do sklepów z aplikacjami mobilnymi.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Cult of Mac – Energize your brain with REBUS, a stylish but absurd logic game