Czy będzie iPhone 6s, iPhone 6s Plus i 4-calowy iPhone 6c?

Apple podobno planuje wydać trzy nowe modele iPhone’a w drugiej połowie 2015 roku: iPhone’a 6s, 6s Plus i 4-calowego iPhone’a 6c.

Rozmiary iPhone'a 6s, 6s Plus i 4-calowego 6c

Jak donosi serwis DigiTimes Apple wyda trzy nowe iPhone’y w drugiej połowie tego roku. Do ulepszonego sprzętowo 4,7-calowego iPhone’a 6s i 5,5-calowego iPhone’a 6s Plus ma dołączyć 4-calowy model iPhone’a 6c.

O 4-calowym iPhone’ie chodziły pogłoski już w grudniu 2014 roku i miał to być mniejszy smartfon Apple’a skierowany dla kobiet. Jeśli Apple nie zdecyduje się na wprowadzenie mniejszej alternatywy dla iPhone’a 5s, to prawdopodobnie model 5s będzie oferowany za grosze w dwuletnim kontrakcie.

Dlaczego Apple miałoby wracać do 4-calowego modelu? Być może chce być odpowiedzią na potrzeby osób, które chciałyby np. korzystać z nowych funkcji (takich jak np. Apple Pay), ale nie chce przesiadać się na większy model smartfona?

Na początku tego roku, prezes firmy Apple – Tim Cook powiedział, że nowe, większe modele iPhone’a przyniosły największe zyski w ciągu ostatnich trzech lat i dzięki nim najwięcej w historii użytkowników Androida przeszło na iPhone’a. Nowe iPhone’y wygenerowały także najwięcej w historii nowych klientów.

Oczekuje się, że Apple tradycyjnie ogłosi nowe, ulepszone modele zeszłorocznych iPhone’ów we wrześniu 2015 roku. Oba iPhone’y 6s i 6s Plus mają mieć 2 GB pamięci RAM i nową technologią dotykową Force Touch, reagującą na siłę nacisku, którą zastosowano już w zegarku Apple Watch i nowych MacBookach i 13-calowych MacBookach Pro.

 

źródło: MacRumors – iPhone 6s, iPhone 6s Plus and 4-Inch iPhone 6c Rumored for 2015 Release via DigiTimes – Apple to release 3 iPhone models in 2H15