Rachunki zapłacisz przez… Gmaila

Google pracuje nad rozwiązaniem o nazwie Pony Express pozwalającym płacić rachunki bezpośrednio z poczty Gmail.

Pony Express by Gmail

Google pracuje nad nową usługą Pony Express, która pozwoli zapłacić rachunki bezpośrednio z poziomu skrzynki odbiorczej Gmaila. Usługa ma ułatwić i przyspieszyć płacenie faktur bez konieczności logowania się do wielu serwisów i bankowości internetowych.

Jak donosi serwis Re/code projekt nosi nazwę Pony Express. Wewnętrznie znany jest pod nazwą „przyszłość poczty papierowej” (ang. „the future of paper mail”). Nowa usługa ma być dostępna w czwartym kwartale 2015 roku.

Pony Express będzie działało bezpośrednio w aplikacji Gmail. Aby móc korzystać z usługi będzie trzeba podać swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, adres i inne. Weryfikacja danych i tożsamości będzie obsługiwana przez firmy trzecie, nie przez Google.

Według kolejnych doniesień, Google współpracuje z firmami, które drukują i wysyłają rachunki w imieniu dostawców usług, takich jak firmy ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne i inne. Rachunki, które trafią do naszej skrzynki odbiorczej będą mogły być przenoszone do osobnego folderu Pony Express. W usłudze będzie możliwość współdzielenia płatności z innymi użytkownikami Gmaila, dzięki czemu będzie można podzielić płatność między innymi płatnikami. Funkcja bardzo przydatna na przykład podczas płatności za mieszkanie wspólnie ze współlokatorami.

Wyciekły także zrzuty ekranów z aplikacji na Androida. Nie jest wykluczone, że usługa będzie również dostępna pod iOS-a.

Pony Express by Gmail mobile app

źródło: iDownloadBlog – Google working to let you pay bills from directly within Gmail, Re/code – Google Working on Project to Let You Receive and Pay Bills Directly Inside Gmail