iPhone 6 Plus zabija sprzedaż tabletów

Sprzedaż tabletów gwałtownie spada, a większy ekran w iPhone’ie 6 Plus jest wystarczający, żeby mógł zastąpić smartfona i tablet.

Sprzedaż tabletów na świecie 2010-2014

Konsumenci rzadziej kupują tablety. Sprzedaż tabletów na świecie spadła do 30%. Wpływ na mniejszą popularność tabletów miało prawdopodobnie wprowadzenie do sprzedaży smartfonów z większymi ekranami, tzw. phabletów (fabletów) takich jak iPhone 6 Plus i Samsung Galaxy Note.

Tak zwane phablety są coraz bardziej popularne, ponieważ konsumenci domagają się większych ekranów i lepszych doświadczeń na swoich smartfonach. Ekran w iPhone’ie 6 Plus jest o 1,5 cala większy niż w poprzednim modelu, ma lepsza baterię, która wytrzymuje przynajmniej 24 godziny aktywnego użytkowania.

W związku z rosnącą popularnością większych smartfonów, użytkownicy nie odczuwają potrzeby posiadania dodatkowego urządzenia mobilnego jakim jest tablet.


źródło: Business Insider – The iPhone 6 Plus is killing tablet sales

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Ostatnie wpisy od Łukasz Majchrzyk (zobacz wszystkie)