Co 10. internauta korzysta z serwisu SoundCloud

Kim są użytkownicy korzystający z serwisu i aplikacji SoundCloud? Zobacz najnowsze globalne statystyki profilujące użytkownika tego serwisu.

SounCloud logo

Według badania GlobalWebIndex 1 na 10 internautów na świecie w wieku od 16 do 64 lat, każdego miesiąca korzysta z serwisu SounCloud.

Muzyczna społeczność internetowa SoundCloud została uruchomiona w 2007 roku dla artystów tworzących muzykę. Celem serwisu jest prezentowanie własnych utworów przez artystów i możliwość komentowania ich przez użytkowników. Użytkownicy mogą szukać utworów według gatunków muzycznych, artystów itd.

Serwis dostepny jest za darmo na urządzenia mobilne z Androidem i iOS-em i w przeglądarce na komputerach. W lipcu 2013 roku SoundCloud posiadał 40 mln zarejestrowanych użytkowników oraz 200 milionów słuchaczy.

Choć serwis ma jeszcze tak ugruntowanego grona słuchaczy jak serwisy Google Muzyka Play czy iTunes, ale cieszy się podobną popularnością co płatna usługa Spotify. W przyszłości SoundCloud może mieć dużą przewagę w krajach azjatyckich i Pacyfiku, natomiast Spotify w Europie i Ameryce Północnej.

Połowa użytkowników SoundClouda korzystało w zeszłym miesiącu z iTunesa, a 40 proc. korzystało także ze Spotify. Aż 80 proc. SoundCloudowiczów płaciło w zeszłym miesiącu za treści w internecie. Dwukrotnie częściej niż przeciętny internauta płacą za pobieranie muzyki, prawie 4 na 10 użytkowników SoundCloud mówi, że zapłaciło za pobranie muzyki z internetu w zeszłym miesiącu.

Niemniej jednak niechętnie migrują do płatnych serwisów streamingowych 3 na 10 użytkowników, czyli 1,5 raza więcej niż przeciętni internauci, zapłacili za streaming muzyki w serwisach i aplikacjach muzycznych. Ale 6 na 10 użytkowników woli zapisać się do społeczności niż płacić ekstra za produkt lub usługę.

Poniżej szczegółowa infografika przedstawiająca, za co płacą użytkownicy bezpłatnego serwisu SoundCloud?

Kim są użytkownicy SoundClouda? (infografika)
Kim są użytkownicy SoundClouda? (infografika)

Serwis umożliwia tworzenie playlist i zamieszczania ich w innych serwisach społecznościowych, blogach i na stronach internetowych, np.:

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/playlists/2779711″ params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]

Aby pobrać aplikację kliknij na poniższy przycisk.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Global Web Index – SoundCloud as Popular Globally as Spotify