Google testuje YouTube Radio

W serwisie YouTube zauważono eksperymentalną funkcję YouTube Radio, która polega na ciągłym odtwarzaniu muzyki w oparciu o wybrane wideo.

YouTube Radio

Wygląda na, że w serwisie YouTube pojawiła się eksperymentalna funkcja o nazwie YouTube Radio, która jest rozszerzona wersją obecnie działającej funkcji YouTube Mix – listę odtwarzania rekomendowaną przez YouTube’a opartą o aktualnie odtwarzane wideo.

Funkcja YouTube Radio, jak widać na powyższym screenie, jest opisana jako „odtwarzana w sposób ciągły stacja radiowa, oparta o aktualnie odtwarzany film wideo w serwisie YouTube”.  Użytkownicy będą mogli dostosować  stację radiową w YouTube Radio do swojego gustu, wybierając rodzaj odtwarzanych filmów/utworów korzystając z opcji pomijania lub polubienia odtwarzanego materiału.

Nowa funkcja jest bardzo podobna do YouTube Mix, która oferuje obecnie listy odtwarzania z 50 filmami wybranymi na podstawie oglądanych przez użytkownika filmów na YouTube’ie. Google testuje obecnie funkcję YouTube Radio na wybranej grupie użytkowników serwisu. Jeśli pojawiła się u Was ta funkcja dajcie znać w komentarzu.

Nie jest jasne, w jaki sposób nowa funkcja ma się do niedawno uruchomionej w wersji beta usługi YouTube Music Key, która ma pozwolić użytkownikom serwisu Google Muzyka, za drobną opłatą ok. 10 dolarów, na ciągłe odtwarzanie muzyki z YouTube’a na smartfonie w tle, w trybie offline i bez reklam.

Poniżej screen działającej obecnie  funkcji YouTube Mix.

YouTube Mix - Playlista
YouTube Mix – Playlista

YouTube Mix

Zobacz także: Subskrybenci Google Muzyka będą mieli dostęp do YouTube Music Key

źródło: 9TO5Mac via Google Operating System – YouTube Radio