Lokalni przewodnicy od Google’a

Google uruchomiło dziś odświeżony program znany wcześniej jako City Experts pod nazwą Lokalni przewodnicy (ang. Local Guides).

Lokalni przewodnicy od Google

Google chce zaangażować społeczność osób w programie Lokalni przewodnicy, który zastępuje uruchomiony w 2013 roku City Experts. Lokalni przewodnicy od Google’a to globalna społeczność najlepszych recenzentów w Google, dzięki której pomagają oni innym i wspierają firmy, poprzez publikację w Google opinii o miejscach ze swojego regionu.

Osoby, które dołączą do programu mogą osiągać kolejne poziomy w programie poprzez publikowanie opinii o ciekawych odwiedzonych miejscach (sklepach, restauracjach, muzeach) i korzystać z przywilejów.

Jak zostać lokalnym przewodnikiem?

Jak zostać Lokalnym przewodnikiem Google'a?

  1. Należy zarejestrować się w programie Lokalni przewodnicy
  2. Należy odkrywać ciekawe miejsca (sklepy, restauracje, muzea, puby, pomniki)
  3. Należy publikować rzetelne opinie zgodne z własnymi odczuciami na temat odwiedzonego miejsca
  4. Każda opublikowana recenzja to krok do kolejnego poziomu i korzyści

Lokalni przewodnicy to oficjalny program stworzony przez Google’a skupiający globalną społeczność eksploratorów i recenzentów, którzy dzielą się swoimi lokalnymi doświadczeniami na temat ciekawych miejsc. Poprzez pisanie recenzji, dodawanie zdjęć i edycję map w Google’u, pomagają w ten sposób innym osób na świecie w wyborze ciekawych miejsc.

Aplikacje mobilne na iOS-a i Androida nie są jeszcze dostępne, ale Google wspomina, że Lokalni przewodnicy wkrótce pojawią się na obie popularne platformy mobilne w aplikacji Google Maps, gdzie będzie można zobaczyć ile opinii zostało już opublikowanych i na którym miejscu w rankingu sami się znajdujemy. Użytkownicy, którzy byli już w programie City Experts zostali automatycznie przeniesieni do Lokalnych przewodników.

https://plus.google.com/u/0/+GoogleLocalGuides/posts/S9sWSoGQp1S

Jeśli nigdy nie rejestrowaliście się do programu City Experts, możecie udać się na stronę Lokalni przewodnicy i zacząć osiągać kolejne poziomy pisząc ciekawe recenzje wyjątkowych miejsc.

źródło: Google