Poprawka iOS 8.1.3 w przyszłym tygodniu?

Apple może wydać w przyszłym tygodniu drobną aktualizację iOS 8.1.3, serwisy na świecie odnotowują zwiększony ruch urządzeń z tym systemem.

Według źródeł serwisu BGR, Apple planuje wydać w przyszłym tygodniu drobną aktualizację swojego systemu mobilnego iOS 8. Według serwisu MacRumors będzie to wersja iOS 8.1.3.

W ciągu ostatniego tygodnia, MacRumors odnotował wzrost odwiedzin z urządzeń z sieci Apple’a, które identyfikują się z systemem iOS 8.1.3. Od wczoraj liczba odwiedzin znacznie podskoczyła, co sugeruje większą liczbę pracowników firmy Apple’a, którzy testują nowe oprogramowanie. Niestety na naszych stronach nie zauważyliśmy iOS-a 8.1.3, ale za to pojawiają się odwiedziny z urządzeń z systemem iOS 8.2, który zostanie zapewne wydany wraz z premierą zegarka Apple Watch.

Pierwsze doniesienia o iOS-ie 8.1.3 pojawiły się 8 grudnia tuż przed wydaniem iOS-a 8.1.2, teraz widoczne są setki odwiedzin na serwisie MacRumors z urządzeń z systemem iOS 8.1.3.

Odwiedziny z urządzeń z systemem iOS 8.1.3

Dzisiaj znacznie podskoczyła liczba urządzeń nie tylko z sieci Apple’a, które mają zainstalowany mobilny system operacyjny iOS 8.1.3.

Oczekuje się, że  iOS 8.1.3 będzie niewielką aktualizacją zawierającą drobne poprawki polepszające wydajność i bezpieczeństwo. Podobnie jak ostatnia wersja tak i ta może zostać upubliczniona bez wcześniejszych betatestów.

Kolejną istotną aktualizacją będzie iOS 8.2 z WatchKit SDK, którą udostępniono deweloperom w listopadzie. Ta aktualizacja, wprowadzi znaczące zmiany w systemie i uruchomienie systemu iOS 8.2 poprzedzone będzie przedłużoną fazą testów beta przed nadchodzącym Apple Watchem. Nie wiadomo dokładnie kiedy Apple planuje zadebiutować z zegarkiem Apple Watch, ale ostatnie plotki wskazują na początek marca.

Oprócz iOS-a 8.1.3 i iOS-a 8.2, pracownicy firmy Apple testują zarówno iOS 8.3 i iOS 9, ale wizyty z urządzeń z tymi wersjami są bardzo niskie.

źródło: MacRumors – Minor iOS 8.1.3 Update Likely Coming Next Week