iPhone ma już 8 lat

Osiem lat temu, 9 stycznia 2007 roku Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a – zobacz jak to wyglądało.

iPhone ma już 8 lat

Dzisiaj mija dokładnie osiem lat, kiedy to na dorocznej konferencji Apple Macworld w San Francisco Steve Jobs pokazał światu pierwszego iPhone’a.

Zaczynając od słów „We’re gonna make some history today”, Jobs w swoim wyjątkowym stylu informuje publiczność o wprowadzeniu trzech nowych produktach: iPoda z ekranem dotykowym, telefon komórkowy i komunikator internetowy.  Oczywiście współzałożyciel firmy z Cupertino zaprezentował tylko jeden produkt, którym był pierwszy w historii iPhone od Apple’a. I tak naprawdę od tego wszystko się zaczęło.

Zobaczcie ten wspaniały moment i to jak Steve Jobs potrafił prowadzić prezentację. Nie wiem, czy potrafiłbym wskazać kogoś równie charyzmatycznego, kto potrafiłby z taką pasją mówić o nowych technologiach!

Steve Jobs introducing the first iPhone (MacWorld 2007)

Mimo, że Apple nie było doświadczoną firmą w produkcji telefonów komórkowych, iPhone okazał się jednym z najbardziej udanych produktów spółki, z ponad 500 milionami sztuk sprzedanych do tej pory. Najnowsze modele – iPhone 6 i iPhone 6 Plus są obecnie tylko niewielką częścią ekosystemu iOS, do tego należy dodać iPada i iPoda touch.

Mimo, iż pierwszy iPhone został sprzedany dopiero w czerwcu, zapowiedź urządzenia przez Steve’a Jobsa wciąż jawi się jako jedno z najbardziej inspirujących przedstawień w świecie nowych technologii jakie kiedykolwiek widziałem.

Obejrzyj zapowiedź iPhone’a na filmie powyżej (4 min 25 s), a całą konferencję Macworld 2007 możesz obejrzeć poniżej.

Steve Jobs introduces the original iPhone at Macworld SF (2007) – full

źródło: YouTube, Mashable, Apple