„Zacznij tworzyć” – nowa kampania Apple’a

Na początku tego tygodnia Apple rozpoczęło na swoich japońskich stronach nową kampanię zatytułowaną „Zacznij tworzyć”, dzisiaj kampania wystartowała także na polskich stronach.

Kampania „Zacznij tworzyć” Apple.

Nowa kampania Apple’a „Start Something New” (Zacznij tworzyć) prezentuje osoby, które wykorzystują najnowsze produkty Apple’a i kreatywne aplikacje mobilne na iOS-a do tworzenia sztuki.

Nowa kampania została rozszerzona o kilka innych państw, w tym Stany Zjednoczone i wiele innych na terenie Europy i Azji – w tym także Polski.

Specjalna podstrona kampanii Zacznij tworzyć to mikro galeria sztuki z pracami wykonanymi na urządzeniach Apple’a takich jak: iPhone 6 Plus, iPad Air 2 i iMac. Do wykonania prac wykorzystano takie aplikacje jak VSCO Cam, iDraw, Procreate, Waterlogue i Brushes 3, które opisane są także na podstronach.

Apple prezentuje także indywidualne historie twórców zaprezentowanych dzieł. Japoński artysta Nomoco na przykład używa iPada Air 2 i aplikacji Brushes 3 do tworzenia swoich niesamowitych obrazów.

Nomoko - Zacznij tworzyć - Apple
Nomoko – Zacznij tworzyć – Apple

Nomoco tworzy organicznie, wykorzystując zmysł dotyku. Inspiruje ją ruch i światło, a jej gestem może pokierować choćby sposób, w jaki rozpryskuje się kropla farby. Dlatego gdy po raz pierwszy sięgnęła po narzędzia cyfrowe, również malowała palcami. W aplikacji Brushes 3 na iPadzie Air 2 udało jej się stworzyć tę serię subtelnych obrazów — dokładnie tak, jak je sobie wyobrażała.

Inni artyści, tacy jak Marcelo Gomes i Jingyao Guo używają różnych aplikacji do obróbki fotografii, szkicowania stylizowanych rysunków ze zdjęć. Kilku fotografów jak Jared Chambers i Christian Weber używają aplikacji do edycji zdjęć aplikację VSCO, a kamerzyści Matt Pyke i Thayer Allyson Gowdy używają do obróbki obrazu wideo iMovie i Final Cut Pro.

Kampania „Zacznij tworzyć” Apple’a jest bardzo podobna do poprzedniej opowiadającej historie ludzi używających iPada w swoim codziennym życiu i pracy.

źródło: Apple