Jak często brakuje Wam miejsca w iPhone’ie?

Według sondażu przeprowadzonego przez IceCream aż 8 proc. właścicieli iPhone’ów codziennie brakuje miejsca na zapis danych.

jak-czesto-brakuje-wam-miejsca-na-iphone-ie

IceCream przeprowadziło badanie na użytkownikach iPhone’ów z brytyjskiej sieci O2. Aż 91 proc. z nich posiada iPhone’a, który ma do 16 GB pamięci wewnętrznej.

W ankiecie uwzględniono również właścicieli nowych iPhonów 6 oraz modeli poprzednich generacji, w tym między innymi iPhone’a 5s i 5c. Według badania co najmniej 8 proc. użytkowników brakuje codziennie miejsca na ich iPhone’ach, a 12 proc. napotyka na ten problem raz na tydzień. Dane z badanie pokazują również, że 41 proc. użytkowników ma więcej niż 500 zdjęć na ich iPhone’ach, które spokojnie zajmują więcej niż 1 GB miejsca na urządzeniu.

Jak często brakuje Ci miejsca na smarttfonie?
Jak często brakuje Ci miejsca na smarttfonie?

Pojemność 16 GB przestrzeni dyskowej był odpowiedni, gdy iPhone miał swoją premierę w 2007 roku, ale z biegiem lat miejsce potrzebne na wymagające gry i aplikacje drastycznie wzrosła. Mobilny system operacyjny iOS jest również coraz cięższy z każdym nowym wydaniem. Zainstalowanie najnowszego systemu iOS 8 w trybie OTA wymaga, aby użytkownicy mieli co najmniej 4,5 GB wolnego miejsca na urządzeniu.

Apple tradycyjnie oferuje iPhone’y i iPady z 16, 32 i 64 GB przestrzeni dyskowej. W tym roku jednak zrezygnowano z 32 GB wersji na rzecz modelu z 64 GB wolnej przestrzeni., oraz wprowadzono wariant ze 128 GB. Niemniej jednak, podstawowe modele iPhone’a 6, 6 Plus i iPada Air 2 wciąż mają tylko 16 GB przestrzeni dyskowej z tylko około 13 GB wolnego miejsca po wyjęciu z pudełka. To jest zdecydowanie niewystarczająca ilość miejsca w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że ​​jak wynika z badania większość użytkowników ma co najmniej średnio 500 lub więcej zdjęć na swoich urządzeniach.

jak-czesto-brakuje-wam-miejsca-na-iphone-ie-ankieta-1

Myślałem, że iPhone 6 i iPhone 6 Plus z 64 GB, który oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości, będzie się cieszył dużo większą popularnością, jednak cena za dodatkową przestrzeń wciąż powoduje, że większość ludzi wybiera model z 16 GB… Pamiętajcie, w dzisiejszych czasach to już za mało, nawet jak na smartfona!

Czy kiedykolwiek zabrakło Ci miejsca na urządzeniu?

źródło: IceCream – Dear Apple, why is my iPhone always full?