Właściciele iPhone’ów zarabiają więcej

Użytkownicy iPhone’ów więcej czasu poświęcają na używanie aplikacji mobilnych oraz ich roczny dochód jest wyższy niż użytkowników Androida.

Użytkownicy iPhone'ów vs. użytkownicy Androida.
Użytkownicy iPhone’ów vs. użytkownicy Androida.

Powyższe dane pochodzą z badania The U.S. Mobile App Report, z czerwca 2014 roku, badanie zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych na użytkownikach smartfonów z iOS-em i Androidem w wieku powyżej 18 lat.

Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, Android jest wyraźnie wiodącym systemem operacyjnym na smartfony w Stanach Zjednoczonych. Według comScore, istnieją pewne istotne różnice miedzy właścicielami iPhone’ów i smartfonów z Androidem. Na przykład mediana zarobków użytkowników iPhone’a wynosi 85 000 dolarów rocznie, czyli o 40 proc. więcej niż mediana zarobków właścicieli telefonów z Androidem (61 000 dolarów rocznie).

Ponadto, średni czas poświęcany na korzystanie z aplikacji znacznie różni się między oboma systemami mobilnymi. Użytkownicy iPhone’ów (średnio 64 godziny w miesiącu) poświęcają o dziewięć godzin więcej w miesiącu na korzystanie z aplikacji mobilnych niż użytkownicy Androida (średnio 55 godzin w miesiącu).

źródło: Statista, comScore.