Mobilny przewodnik po Warmii

Historia, turystyka oraz aktualności, wszystko czego każdy spragniony wiedzy posiadacz smartfona lub tabletu chciałby dowiedzieć się o tej wyjątkowej krainie już od teraz dostępne jest w nowej aplikacji mobilnej „Przewodnik po Warmii”.

Mobilny przewodnik po Warmii

Aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android została przygotowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego i we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dom Warmiński”, które od ponad ośmiu lat wspiera i promuje turystykę na Warmii, jako źródło wzrostu ekonomicznego oraz popularyzuje jej dziedzictwo kulturowe.

Ideą przyświecającą twórcom mobilnego przewodnika było umożliwienie odkrywania na nowo uroków i bogatej historii Warmii zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Nowoczesna formuła w postaci aplikacji na smartfony i tablety ma w założeniu sprzyjać rewitalizacji tożsamości kulturowej regionu oraz wzmacniać rozwój historycznych miast warmińskich, twierdzi prezes zarządu Stowarzyszenia „Dom Warmiński” pan Jarosław Kogut.

Twórcy aplikacji zadbali o to, aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu każdy użytkownik ma dostęp do sześciu głównych modułów: wydarzenia historyczne, postacie historyczne, ciekawe miejsca, aktywny wypoczynek, handel i usługi oraz imprezy zorganizowane. Funkcje i widoki zostały zilustrowane za pomocą atrakcyjnych zdjęć oraz przyjemnej i czytelnej grafiki. Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób dzięki zastosowaniu przewijalnych linii czasu, szczegółowych opisów postaci, wydarzeń i obiektów oraz map z nawigacją. Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo dowie się, gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie smacznie zjeść i znaleźć nocleg. Warte odnotowania jest zadbanie wykonawców aplikacji o możliwość korzystania z niej bez konieczności łączenia się z internetem, dzięki wbudowaniu bazy obiektów turystycznych i usługowych.

Aplikacja Przewodnik po WarmiiAplikacja Przewodnik po Warmii

Niesamowity krajobraz, przekształcone w niewielkim stopniu środowisko, rozległe przestrzenie jezior, rzeki potoki, lasy oraz liczne ślady działalności ludzkiej sprzed wieków, zamki, fragmenty fortyfikacji, kapliczki, architektura sakralna to tylko niektóre atuty Warmii znanej i tej do odkrycia z bezpłatną aplikacją „Przewodnik po Warmii” dostępną na platformie Google Play.

Kliknij na poniższy przycisk, aby pobrać aplikację.

Pobierz z Google Play