Jak działa iOS 7.1 na iPhone’ie 4?

Zobacz czy warto aktualizować iOS-a na iPhone’ie 4 do wersji iOS 7.1. Wyniki testów.

We wrześniu ubiegłego roku, gdy Apple wydało iOS 7, iPhone 4 był najstarszym modelem obsługiwanym przez ten mobilny system operacyjny. Jednak wielu użytkowników iPhone’a 4, którzy zainstalowali atualizację, narzekało na powolne działanie systemu i zawieszanie telefonu. Apple było tego świadome, wiele funkcji z iOS-a 7 nie działają w ogóle na iPhone’ie 4, w tym Siri, AirPlay Mirroring, paralaksa, przezroczystość, dynamiczne tapety oraz wiele efektów specjalnych w całym interfejsie użytkownika.

Wraz z wydaniem iOS-a 7.1, Apple znacznie poprawiło stabilność i usprawniło działanie iPhone’a 4 pod systemem iOS 7.1, choć nie do końca osiągnięto tę sama wydajność, która była pod iOS-em 6.1.3. Według Ars Technica, jest mierzalna poprawa w iOS-ie 7.1, co widać już po samym czasie uruchamiania się wbudowanych aplikacji iOS-a. Poniżej możecie porównać jak wygląda czas otwierania się aplikacji pod iOS 6.1.3, iOS 7.0 i iOS 7.1 na iPhone’ie 4.

Wyniki prędkości iOS 7.1 na iPhone'ie 4

śmiało można stwierdzić, że wyniki są zbliżone do tych osiąganych w starszym systemie. Dodatkowo otrzymujemy wiele nowych funkcji i płaski, nowoczesny interfejs systemu. O ile można było sie wahać przed aktualizacją do iOS 7.0 teraz śmiało warto wykonać aktualizację na starszych modelach iPhone’a bez większej obawy, że nasz 4-letni sprzęt będzie odmawiał posłuszeństwa.  iOS 7.1 może okazać się ostatnią aktualizacją iOS-a dla czwórek, tym bardziej, że wraz z wydaniem nowych wersji systemów Apple ucina wsparcie dla ostatniej generacji iPhone’ów.  głównym wydaniu iOS dla iPhone 4, jak jabłko na ogół usuwa wsparcie dla ostatniej generacji iPhone’ów.

Jeśli macie iPhone’a 4 z systemem iOS 7.1 podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Zobacz jak działa iOS 7.1 na iPhone’ie 4