iPad Air wyróżniony w kategorii Best Mobile Tablet

iPad Air od Apple’a został wyróżniony w kategorii Best Mobile Tablet na Global Mobile Awards 2014, pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę Nexusa 7.

iPad Air

W tym tygodniu przyznano coroczne nagrody Global Mobile Awards podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. W kategorii Best Mobile Tablet tym razem wygrał iPad Air.
Według komentarzy sędziów: iPad Air jest najwydajniejszy w swojej klasie, doskonale wykonany, a w jego ekosystemie można korzystać z ogromnej liczby zoptymalizowanych aplikacji.

Precyzyjnie zaprojektowany, aby ważyć zaledwie jeden funt, iPad Air jest 20 proc. cieńszy i 28 proc. lżejszy niż iPada 4. generacji. Wyświetlacz Retina  sprawia, że strony internetowe, teksty, zdjęcia i filmy wyglądają niezwykle wyraźnie i realistycznie, a nowy procesor A7 jest energooszczędny pozwala na nieprzerwaną pracę na urządzeniu do 10-godzin pracy na jednym ładowaniu baterii.

Inne ważne wyróżnione urządzenia na Global Mobile Awards to HTC One w kategorii najlepszy smartfon, CityMapper – najlepsza ogólna aplikacja mobilna oraz LG djako najbardziej innowacyjnych producent urządzeń.