Jaki tablet kupić? [infografika]

Od iPada mini do Galaxy Note: Który tablet jest odpowiedni dla Ciebie? Zobacz infografikę, aby ułatwić sobie decyzję, jaki tablet kupić.

Już czwarty sezon z rzędu tablety są najbardziej pożądanymi prezentami pod choinką. Jeszcze kilka lat temu wybór był prosty, wystarczyło wybrać iPada. Na tegoroczne prezenty wybór dobrych sprzętów jest znacznie większy. Mamy do wyboru kilka różnych iPadów, a oprócz urządzeń Apple’a istnieje mnóstwo dobrych alternatyw, którym warto się przyjrzeć.

Więc jaki tablet kupić?

Który tablet jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie? Na poniższej infografice znajdziesz kilka pytań. Odpowiedz na nie, aby pomóc sobie w rozpatrzeniu wyboru idealnego dla Ciebie. Poniższy schemat ma na celu pomóc Ci w wyborze najważniejszych kryteriów, które ma spełniać Twój tablet.

Zacznij od wyboru preferowanej od wielkości tabletu, a następnie określ budżet jaki chcesz przeznaczyć na zakup. Po tych pytaniach, zastanów się jakiego typu zadania będziesz wykonywać na tablecie.

Jeśli skupiasz się przede wszystkim na konsumpcji treści, Kindle Fire może być doskonałym wyborem. Jeśli chcesz skorzystać z precyzyjnego rysika, należy rozważyć Samsunga Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Dla użytkowników, którzy chcą dobry uniwersalny tablet z dużą liczbą dobrych aplikacji, to iPad póki co nie ma sobie równych. Jesteś wielkim fanem Androida? Wówczas Nexus 7 jest świetnym wyborem w dobrej cenie.

Jeden szybka uwaga: schemat nie obejmuje tabletów opartych o system Windows RT, przede wszystkim dlatego, że w tym momencie w porównaniu do konkurencji (iOS, Android) ekosystem aplikacji nie jest wystarczająco szeroki dla ogółu konsumentów. Mimo to, jeśli ktoś, kto jest zainteresowany Windowsem i używa na co dzień, szczególnie do pracy Office’a – te urządzenia są warte rozpatrzenia.

Tablety

Poniżej znajdziesz linki do stron urządzeń, o których mowa w artykule. Najpierw rozwiąż test z infografiki, później przeczytaj więcej szczegółów na temat urządzenia dopasowanego do Twoich wymogów.

iPad Air: apple.com/pl/ipad-air
iPad mini z wyświetlaczem Retina: apple.com/pl/ipad-mini
Galaxy Note: samsung.com/global/microsite/galaxynote/note
Kindle Fire: amazon.com/kindle-fire-hdx-student-gaming-tablet
Nexus 7: google.pl/nexus/7
Microsoft Surface 2: microsoft.com/surface/en-us/products/surface-2

INFOGRAFIKA-QUIZ

Odpowiedz na maksymalnie 5 krótkich pytań, aby dostać podpowiedź, jaki tablet kupić, lub który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

źródło: Mashable

A teraz odpowiedz na pytanie:

Jeśli już wiesz jaki tablet kupić, weź udział w naszej ankiecie. Dzięx.

źródło: From iPad mini to Galaxy Note: Which Tablet Is Right for You?, Christina Warren, mashable.com