Messenger – mniej Facebooka więcej wiadomości

Facebook przebudowuje swoją aplikację Messenger na urządzenia z iOS-em i Androidem. Zobaczcie czego możemy się spodziewać.

Facebook Messenger

Nowa aplikacja Facebook Messenger ma być całkowicie odrębnym komunikatorem integrującym rozmowy z portalu społecznościowego Facebook z wiadomościami SMS. Nazwa również ulegnie zmianie z Facebook Messengera na, po prostu Messenger. W nowej odsłonie, która ma doganiać konkurencję WhatsApp czy Kik, przeprojektowano ikony, zmieniono odcienie czcionki, a charakterystyczny dla Fecebooka niebieski odcień będzie bardziej żywy. Aplikacja będzie przypominać aplikację czatową, awatary będą okrągłymi znaczkami z niewielkim znaczkiem, jeśli posiadamy dany kontakt w gronie znajomych używających Facebooka. Nowy komunikator będzie bardziej skupiał się na tym, aby byc odrębną aplikacją do rozmów i wysyłania wiadomości multimedialnych. W odróżnieniu od konkurencją pozostanie jednak wciąż częścią wielkiego portalu społecznościowego.

To jest odświeżenie marki Messenger, jak mówi projektant Luke Wood, czyli zbudowanie całkiem nowego komunikatora, który przebije konkurencję. Przeprojektowana aplikacja już została udostępniona do testów dla wybranych użytkowników Androida. Jak zapowiadają twórcy upubliczniona zostanie dla wszystkich posiadaczy urządzeń z systemami iOS i Android w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Pod względem funkcjonalności, istnieje mnóstwo ulepszeń powodujących szybsze wysyłanie i odbieranie wiadomości, mówi product manager Peter Martinazzi. Wysyłanie wiadomości tekstowych SMS z poziomu Facebook Messengera, o przepraszam Messengera, wydaje się również ciekawym posunięciem, szczególnie że Hangouts już będzie pozwalał na wysyłanie SMS-ów, a przyszła wersja Androida pozwoli użytkownikom wybrać własnego domyślnego klienta SMS-ów.

Facebook Messengera (jeszcze Facebook) pobierzecie z App Store’a i sklepu Google Play.

Dostepne w App Store

źródło: newsroom.fb,com, The Verge