Firefox 122 teraz z obsługą kluczy dostępu

Oprócz funkcji kluczy dostępu, Firefox 122 oferuje rozszerzone wyszukiwanie, lepsze funkcje tłumaczenia i wykrywanie fałszywych recenzji Amazon.

Przeglądarka Firefox

Przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 122 jest już dostępna na urządzenia z systemami Windows, macOS i Linux. Oprócz kilku poprawek bezpieczeństwa użytkownicy mogą spodziewać się nowych funkcji, w tym obsługi kluczy dostępu (passkeys). Przeglądarkę można pobierać od 23 stycznia 2024 roku lub aktualizując przez menu O programie.

Zobacz też: Firefox 121 z ulepszeniami wizualnymi, poleceniami głosowymi i nie tylko

Aktualizacja naprawia kilka luk w zabezpieczeniach, z których dwie miały wysoki priorytet nadany przez zespół programistów. Istnieją również nowe funkcje, takie jak zaawansowane wyszukiwanie, ulepszone tłumaczenie, uwierzytelnianie za pomocą kluczy dostępów (passkeys) i wykrywanie fałszywych recenzji Amazon przez sztuczną inteligencję.

W najnowszej wersji przeglądarki internetowej Firefox 122 wyświetlane teraz są także obrazy i opisy podczas wyszukiwania w pasku adresu przeglądarki, jeśli wybrana wyszukiwarka oferuje tę funkcję. Mozilla unowocześniła także stosunkowo nową funkcję tłumaczenia, która powinna być teraz znacznie stabilniejsza, rozwiązując problemy związane ze znikaniem treści lub awarią interaktywnych widżetów.

Klucze dostępu (passkeys) mają na celu umożliwienie logowania bez hasła przy użyciu odcisków palców lub rozpoznawania twarzy na smartfonach lub kluczach bezpieczeństwa. Firefox 122 to pierwsza wersja przeglądarki oferująca obsługę haseł opartych na rozwiązaniach systemu operacyjnego, takich jak Windows Hello czy pęk kluczy iCloud firmy Apple.

Wyszukiwanie na pasku adresu może teraz wyświetlać podglądy – obrazy i opisy z wyszukiwarki
Wyszukiwanie na pasku adresu może teraz wyświetlać podglądy – obrazy i opisy z wyszukiwarki

Firefox 122 może teraz wykorzystywać sztuczną inteligencję do wykrywania potencjalnie fałszywych recenzji na Amazonie, chociaż funkcja ta jest wciąż w fazie beta i domyślnie nie jest włączona. Zainteresowani użytkownicy mogą wypróbować funkcję sprawdzania fałszywych recenzji AI, wpisując about:config w pasku adresu przeglądarki i włączając opcję browser.shopping.experience2023.enabled (ustawioną na true).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mozilla | Notebookcheck