Noble Audio i xMEMS wypuszczają słuchawki Falcon Max

Noble Audio wprowadza na rynek słuchawki douszne Falcon Max wykorzystujące sterowniki firmy xMEMS zapewniające doskonałą odzwierciedlenie dźwięku.

Słuchawki douszne Falcon Max od Noble Audio i xMEMS

Firma Noble Audio wypuściła na rynek słuchawki douszne Falcon Max wykorzystujące przetworniki półprzewodnikowe firmy xMEMS. Przetworniki systemów mikroelektromechanicznych są zbudowane przy użyciu krzemu w skali mikroskopowej, a nie konwencjonalnego przetwornika i stożka. Rezultatem jest doskonała reprodukcja dźwięku przy mniejszych zniekształceniach. Zastosowanie nowej technologii jednocześnie zmniejsza liczbę konwencjonalnych przetworników dostępnych w konkurencyjnych, wysokiej klasy słuchawkach dousznych.

xMEMS to firma specjalizująca się w badaniach i rozwoju głośników MEMS. Produkcja systemów mikroelektromechanicznych wykorzystuje metody produkcji procesorów do tworzenia mikroskopijnych urządzeń krzemowych. Urządzenia MEMS są zwykle trwalsze, dokładniejsze i bardziej czułe niż urządzenia konwencjonalne. Doskonałym przykładem jest mikrofon znajdujący się w nowoczesnych smartfonach.

Firma Noble Audio połączyła w swoich słuchawkach Falcon Max konwencjonalny, 10-milimetrowy przetwornik niskotonowy z wysokiej klasy przetwornikiem MEMS od xMEMS Cowell.

Technologia mikrogłośników xMEMS opiera się na odwrotnym efekcie piezoelektrycznym przy użyciu materiału piezoMEMS i jest objęta ponad 90 patentami i ponad 100 patentami w toku.
Technologia mikrogłośników xMEMS opiera się na odwrotnym efekcie piezoelektrycznym przy użyciu materiału piezoMEMS i jest objęta ponad 90 patentami i ponad 100 patentami w toku | fot. xMEMS Technology

Te słuchawki douszne z Bluetooth 5.3 obsługują kodeki LDAC, aptX Adaptive Audio i LC3 dla połączeń audio LE o wysokiej jakości i niskim poborze mocy. Użytkownicy mogą sterować połączeniami wielopunktowymi i wieloma urządzeniami oraz ustawieniami ze swoich smartfonów, a etui ładujące wykorzystuje połączenie USB-C.

Falcon Max jest wyposażony w aktywną redukcję szumów (ANC), która dostosowuje się do zmieniającego się otoczenia i ruchu, ale nie potwierdzono jeszcze, czy mogą pokonać najlepiej oceniane słuchawki douszne ANC.

Noble Audio Falcon Max TWS są teraz dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 270 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Noble Audio | xMEMS | NotebookCheck