iPhone SE 4 ma mieć o 60% większą baterię

Apple przygotowuje się do wypuszczenia kolejnej edycji iPhone’a SE 4, najprawdopodobniej w przyszłym roku.

iPhone 14 firmy Apple
iPhone 14 firmy Apple z 2022 roku

Niedawno renomowany analityk Apple’a Ming-Chi Kuo powiedział, że specyfikacja modelu iPhone SE 4 będzie oparta na niczym innym, jak na czcigodnym iPhonie 14, który został wydany w 2022 roku. Fakt, że Apple może przygotowywać się do premiery iPhone’a SE 4 w 2024 roku z elementami wewnętrznymi iPhone’a 14, nie oznacza, że byłby to ogromny skok w specyfikacji, biorąc pod uwagę, że iPhone 14 jest zasilany przez procesor Apple A15, podobnie jak iPhone SE 3.

Przeczytaj również: Cała linia iPhone’a 16 będzie posiadać przycisk czynności?

Jednak według źródeł serwisu Apple Insider jego prototypy najwyraźniej są opracowywane z baterią 3279 mAh A2863 iPhone’a 14, co samo w sobie oznaczałoby ogromny skok pojemności baterii iPhone’a SE 4 o 60%.

Obecna bateria iPhone’a SE 3 o marnej pojemności 2018 mAh nadal zapewnia o dwie godziny odtwarzania wideo więcej niż iPhone SE 2, więc możemy sobie wyobrazić, jaki postęp przyniesie żywotność baterii iPhone’a SE 4.

Oprócz specyfikacji iPhone’a 14, oczekuje się, że iPhone SE 4 otrzyma także kilka nowoczesnych dodatków od Apple’a, takie jak przycisk czynności i nowy port USB-C, który był dawno oczekiwany, ale pojawił się na razie w serii iPhone’a 15.

Jeśli budżetowa linia iPhone’a otrzyma także większy ekran OLED i lepszy zestaw aparatów z iPhone’a 14, może okazać się hitem, gdy zostanie wydany pod koniec roku lub w pierwszym kwartale 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena