Ustaw tapetę z macOS Ventura już dziś

Oficjalna tapeta systemu macOS Ventura dostępna jest do pobrania już dzisiaj – to ten sam motyw, który pojawi się jesienią wraz z uaktualnieniem systemu.

macOS Ventura

Podczas prezentacji multimedialnej tegorocznej konferencji WWDC 2022 firma Apple zaprezentowała najnowsze funkcje dla komputerów Mac z systemie macOS Ventura. Dzięki dodaniu zaawansowanych narzędzi zwiększających produktywność i nowych funkcji międzyplatformowych działanie komputerów Mac stale się poprawia. Oczywiście na pokładzie jest nowa, olśniewająca kolorami oficjalna tapeta macOS Ventura.

Nowy system macOS 13 Ventura wprowadza na platformę kilka nowych możliwości. Zgodnie z informacją firmy Apple „Stage Manager automatycznie organizuje otwarte aplikacje i okna, dzięki czemu użytkownicy mogą skoncentrować się na swojej pracy i nadal widzieć wszystko za jednym spojrzeniem”

W erze Zooma posiadanie świetnej kamery internetowej jest zawsze pomocne, a iPhone ma jeden z najlepszych aparatów w Twoim domu. Korzystając z kamery Continuity, macOS może wykorzystywać iPhone’a jako kamerę internetową. Dzięki funkcji Continuity macOS po prostu znajdzie pobliskie iPhone’y i bezprzewodowo wykorzysta je do wideokonferencji. Będzie również używać trybu Center Stage i Portrait, a także nowej opcji Studio Light.

Jeśli chodzi o temat wideo, Continuity umożliwi teraz użytkownikom nawiązywanie połączeń na jednym urządzeniu i bezproblemowe przesyłanie ich do innego pobliskiego urządzenia Apple. Działa to między iPhonem, iPadem i urządzeniami stacjonarnymi.

Tapeta macOS Ventura to także jeden z dodatków, który wszyscy oczekują. Poniżej znajdują się oficjalne tapety do pobrania w trybie jasnym i ciemnym. Są to kwadratowe wersje 6K, które naturalnie będą działać również na ekranie iPada – biorąc pod uwagę rozmiar i orientację płótna.

macOS 13 Ventura

Tapeta w w trybie jasnym 6K (6016 × 6016 pikseli), JPG, 4,9 MB

macOS 13 Ventura (Dark Mode)

Tapeta w trybie jasnym 6K (6016 × 6016 pikseli), JPG, 4,9 MB

Jeśli natkniesz się na inne wyodrębnione wersje tapet iOS lub macOS, daj nam znać. Wciąż czekamy nowe tapety reklamowe nowego MacBooka Air z M2, które widzieliśmy podczas prezentacji głównej i na obrazach marketingowych na stronie Apple’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iDownloadBlog