Apple zachęca do testowania wersji beta systemu iOS 15

Firma Apple chce rozszerzyć testy beta mobilnego systemu operacyjnego iOS 15, w miarę jak zbliża się premiera stabilnej wersji.

Apple Beta Software Program (2021)

Jeszcze w czerwcu Apple uruchomiło Apple Beta Software Program dla wszystkich użytkowników, którzy chcą przetestować systemy: iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 i tvOS 15. Teraz firma chce rozszerzyć liczbę beta testerów o nowych użytkowników i wysyła e-maile do osób, które zapisały się do programu beta, aby wypróbowali najnowsze publiczne wersje beta. Obecnie wszystkie nowe systemy otrzymają wersję beta 5, więc Apple wydaje się być przekonane, że jest to dobry czas dla użytkowników programu Beta Software na wypróbowanie publicznych wersji beta.

Publiczne wersje beta systemów iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey, tvOS 15 i watchOS 8 są już dostępne. Jako członek programu Apple Beta Software Program możesz pomóc w kształtowaniu oprogramowania Apple, testując wersje przedpremierowe i informując nas, co o nich myślisz.

Podgląd publicznych wersji beta systemów Apple’a to sposób nie tylko na wcześniejsze zapoznanie się ze wszystkimi nowościami i zmianami w nadchodzących aktualizacjach, ale także na pomoc firmie w zgłaszaniu błędów.

Wraz z systemami iOS 15, iPadOS 15 i macOS 12 Monterey firma Apple zmienia sposób korzystania z FaceTime’a, wprowadzając nową funkcję SharePlay z nową kartą współdzielenia, a także wprowadzając nowy tryb skupienia Focus, który pomaga użytkownikom skupić się na tym, co aktualnie robisz.

Wszystkie te systemy operacyjne otrzymują również największą aktualizację w Safari w prowadzonych w ostatnim czasie. Przeglądarka ma nowy interfejs użytkownika, który również wywołał pewne kontrowersje.

System watchOS 8 zawiera więcej ćwiczeń, aktualizacje Always On Display i nowe aplikacje dla sieci Znajdź mój. tvOS 15 wreszcie zapewnia obsługę dźwięku przestrzennego w materiałach z Apple TV+ podczas noszenia słuchawek AirPods, a także podłączenie HomePoda mini jako zewnętrznych głośników stereo.

Nawet gdy Apple uruchomi iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 i tvOS 15, użytkownicy nadal będą mogli zapisać się do programu Apple Beta Software Program, ponieważ mogą nadal wypróbowywać nadchodzące aktualizacje oprogramowania Apple, takie jak iOS 15.1 i tak dalej.

Dołącz do programu Apple Beta Software Program. Dowiedz się więcej o nadchodzących systemach:

źródło: Apple