Alior Bank udostępnia tryb ciemny w bankowości Alior Online

Już w ten weekend użytkownicy bankowości internetowej Alior Online, będą mogli ustawić ciemny motyw serwisu tzw. „dark mode”.

Tryb ciemny (dark mode) w Alior Online

Alior Bank planuje w najbliższy weekend wdrożenie kolejnych udogodnień dla klientów korzystających z bankowości internetowej Alior Online. Klienci banku będą mieli możliwość zmiany motywu graficznego i zdecydować o wyborze wyglądu interfejsu spośród motywu klasycznego, czyli dotychczasowego wyglądu systemu oraz ciemnego tzw. dark mode. To kolejna zmiana zwiększająca możliwości personalizacji wyglądu pulpitu i całego systemu.

Nowy motyw oparty jest głównie na czerniach i szarościach, wzbogaconych złotem. Z pewnością znajdzie wielu zwolenników wśród naszych klientów, którzy na co dzień korzystają z ciemnego trybu w interfejsie w dostępnych aplikacjach. Dark mode implementujemy w pierwszym kroku w bankowości internetowej, następnym będzie udostępnienie takiej funkcji w naszej aplikacji mobilnej Alior Mobile– mówi Kaja Krassowska-Suchan, menedżer Zespołu Biznesowego Bankowości Internetowej i Mobilnej w Alior Banku. 

Jak wybrać ciemny motyw w bankowości Alior Online? 

Wystarczy po zalogowaniu z menu górnego wybrać link Motyw, wskazać motyw, który chcemy ustawić i zapisać zmiany. Opcja zmiany dostępna jest również w ustawieniach – w sekcji Personalizacja, gdzie dodatkowo można:

  • zmienić produkt główny (czyli pokazywany jako pierwszy na liście produktów i na pulpicie Alior Mobile), 
  • wskazać konto domyślnie podstawiane jako źródłowe w formularzu przelewu, 
  • wybrać domyślny kontekst (czyli zdecydować czy po zalogowaniu od razu zobaczymy konta własne, dzieci, firmowe czy konta, do których udzielono nam pełnomocnictwa).
Dark mode w Alior Online (screen)

źródło: Alior Bank