Duolingo ABC na iOS-a ma uczyć małe dzieci czytania

Interaktywna aplikacja mobilna „Duolingo ABC” to darmowe narzędzie przeznaczone do nauki czytania małych dzieci – na razie tylko w wybranych krajach.

Duolingo ABC

Duolingo ABC to nowa aplikację, która uczy dzieci w wieku 3-6 lat, jak czytać! Ponad 300 krótkich i zabawnych lekcji uczących podstawowych umiejętności czytania i pisania: alfabetu, fonetyki i słów dla najmłodszych.

Aplikacja dostępna jest na razie tylko na iPhone’y w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Duolingo ABC jest w 100% darmowe, bez reklam i zakupów w aplikacji. Aplikacja jest udostępniana wcześniej, aby pomóc rodzicom i dzieciom uczącym się w domu w czasach COVID-19. Wkrótce ma pojawić się więcej języków i wersja na Androida.

Firma twierdzi, że Duolingo ABC ma ponad 300 lekcji. Dzieci zostaną poproszone o wykonanie takich zadań, jak przeliterowanie słowa, śledzenie obrysu wielkiej lub małej litery, śledzenie ich nazw, dotykanie obiektów rozpoczynających się określoną literą i dotykanie określonego słowa w zdaniu.

Może Cię zainteresować także:

Darmowy miesiąc nauki języków obcych w aplikacji Babbel

Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają niektóre gry na zrzutach ekranu.

Duolingo ABC - screeny

Aplikację można pobrać z kanadyjskiego sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store