5 sposobów na lepsze karaoke z aplikacją mobilną Singa

Typowe karaoke zapewne kojarzy Ci się z kolega z pracy, który po kilku głębszych wyje do „Kolorowych jarmarków” albo ze wspólnym śpiewaniem na domówce.

Aplikacja mobilna Singa do zabawy w karaoke

Singa to aplikacja do karaoke przeznaczona na te drugą okazję. Jej obsługa jest banalnie prosta – wybierasz playlistę lub konkretną piosenkę, naciskasz „zacznij śpiewać” i gotowe.

Lista utworów dostępnych w appce Singa: Sing Karaoke & Lyrics z pewnością zaspokoi gusta wszystkich, nawet „muzykalnego” kolegi z pracy. Głos jest rejestrowany przez mikrofon urządzenia, więc jeśli masz parcie na szkło, możesz nagrać swoje popisy i udostępnić je coraz liczniejszej społeczności użytkowników Singi.

Zanim jednak zadebiutujesz, zapoznaj się z kilkoma poradami mistrzyni świata w karaoke, Chyyeé Howell, dzięki którym Twoja kariera nabierze rozpędu.

1. Znajdź swój własny styl ?

— Śpiewaj po swojemu. To ważne. Ćwicz w domu, żeby we właściwym momencie czuć się pewnie i wprawić wszystkich w zdumienie. Pamiętaj, że nie jesteś prawdziwym wykonawcą piosenki, dlatego nie próbuj go naśladować. Pokaż to, kim naprawdę jesteś, idź za głosem serca.

2. Próbuj wszystkiego ??

— Im bardziej urozmaicony masz repertuar, tym większa będzie Twoja popularność w lokalnych pubach karaoke. Określ nastrój panujący w danym miejscu, na przykład rockowy, jazzowy czy R&B, i na tej podstawie dobierz odpowiednią piosenkę.

3. Idź na całość ?

— Każdy występ to musi być prawdziwy show. Nie stercz w miejscu, nie pokazuj, gdzie Ci nie wyszło, tańcz i rób wszystko, co konieczne, by zachęcić słuchaczy do zabawy. Stojąc jak kołek i wpatrując się w ekran, sprawisz jedynie, że każdy będzie chciał, by jak najszybciej minęła Twoja kolej.

4. Nie przestawaj śpiewać ?

— Jeśli z jakiegoś powodu zapomnisz słów, nie próbuj zmyślać ani nie przerywaj śpiewania. Poproś o pomoc, wykrzykując „ A teraz wszyscy razem!”, dzięki czemu sprawisz wrażenie, że to było celowe. Pamiętaj też, by rzucić jakimś żartem lub zrobić coś śmiesznego podczas spokojniejszych fragmentów utworu, co pozwoli podtrzymać uwagę słuchaczy.

5. Nie bierz tego zbyt poważnie ?

— nie koncentruj się za bardzo na wokalu, bo nie o to chodzi w karaoke! Śpiewając i zdobywając większe doświadczenie sceniczne, masz się głównie dobrze bawić. A teraz wyjdź na scenę i pokaż wszystkim, jak to się robi!

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Singa
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Singa

Aplikację Singa: Sing Karaoke & Lyrics pobierzesz za darmo ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska