Yandex Taxi – pierwsza w Europie usługa przewozów bez kierowcy

Firma Yandex rozpoczęła publiczne testy swojego auta samojeżdżącego – pierwsze autonomiczne pojazdy Yandex Taxi jeżdżą po uniwersyteckim Innopolis w Rosji.

Yandex Taxi - samojeżdżące auto w Innopolis (Rosja)

Yandex Taxi to pierwsza usługa oferująca niezależną usługę przejazdów za pomocą samojeżdżących aut Europie. Użytkownicy mogą bezpiecznie i skutecznie nawigować do miejsc docelowych za pomocą aplikacji, bez kierowcy w samochodzie!

Usługa przejazdów na żądanie Yandex Taxi działa już w Innopolis.

Firma uruchomiła autonomiczne pojazdy do przewozów osobowych w Innopolis – jest to jednocześnie pierwsza taka usługa, która została uruchomiona w Europie. Na razie będą działać dwa samojeżdżące pojazdy, które bezpłatnie przewiozą pasażerów do określonych miejsc, takich jak uniwersytet, stadion i bloki mieszkalne.

Póki co z przodu, na miejscu pasażera musi jeździć także inżynier ds. bezpieczeństwa. Na razie około 100 osób zgodziło się przetestować tę usługę.

Przeczytaj także: Auto Kałasznikow CV-1 ma być rosyjską odpowiedzią na Teslę

Yandex zaprezentował w zeszłym roku prototyp swojego autonomicznego samochodu Prius. Firma twierdzi, że w przyszłości planuje rozszerzyć swoją usługę przewozów bez kierowcy, dodając kolejne miejsca docelowe i pojazdy oraz usuwając z auta „kierowcę bezpieczeństwa”.

źródło: Engadget via Yandex