Całkiem nowa aplikacja „Mój Orange” w wersji 4.0

Orange udostępniło odświeżoną wersję aplikacji mobilnej „Mój Orange” w wersji 4.0 na iOS-a i Androida, z nowym interfejsem i funkcjami.

Aplikacja „Mój Orange” wersja 4.0.2

Abonenci sieci komórkowej Ornage otrzymali w ten weekend nową wersję aplikacji mobilnej Mój Ornage, dzięki której mają szybki łatwy dostęp do zarządzania swoim kontem oraz do szybkiej komunikacji z operatorem. Ta druga opcja jest szczególnie interesująca, bowiem oprócz autoryzowanej i bezpłatnej rozmowy telefonicznej za pośrednictwem appki, można także porozmawiać z konsultantem na czacie.

Co nowego w aplikacji „Mój Orange” 4.0.2?

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy zmian jest całkowicie nowy interfejs użytkownika. W Ustawieniach można wybrać wersję kolorystyczną: Tryb dzienny (jasny) lub Tryb nocny (ciemny).

Można także ustawić Tryb automatyczny, który będzie dostosowywał się do pory dnia. Zmiana manualna koloru możliwa jest tylko gdy wyłączymy tryb automatyczny.

Wybór kolorystyki (trybu) w aplikacji Mój Orange 4.0.2
Wybór kolorystyki (trybu)

A tak wygląda ekran startowy w obu wersjach kolorystyczny w nowej aplikacji:

Wersje kolorystyczne (jasna i ciemna) aplikacji Mój Orange 4.0.2
Wersje kolorystyczne (jasna i ciemna)

Twórcy aplikacji przewidzieli także dwa tryby dostępu (logowania):

  • Szybki podgląd (dostęp) – bez konieczności rejestracji mona podejrzeć podstawowe funkcje dla klientów usług komórkowych wszystkich sieci. Pełne informacje będą dostępne po rejestracji i pełnym logowaniu,
  • Pełne logowanie – dla zarejestrowanych użytkowników, umożliwia dostęp do wszystkich dostępnych opcji – dostępne tylko dla klientów Orange.
Wybór logowania - Mój Orange 4.0.2 (screen)
Wybór logowania

Po zalogowaniu mamy dostęp do pełnych informacji na temat stanu konta. Po kliknięciu w awatar można zobaczyć szczegółowe informacje na temat numeru, takie jak data końca umowy, dane adresowe, zgody i statusy zgłoszeń.

Nowością są także kafelki na stronie głównej aplikacji, które pokazują najważniejsze informacje o naszej usłudze (liczba wykorzystanych danych (GB, liczba SMS-ów, minut, MMS-ów, itd.) Po kliknięciu w kafelek można zobaczyć szczegółowe informacje.

Za pomocą strzałek można rozwinąć górna belkę (wystarczy przeciągnąć do dołu). Wtedy pojawi się lista naszych kont i usług, między którymi można się przełączać oraz dodawać kolejne konta.

Nowe funkcje w aplikacji Mój Orange 4.0.2
Nowe funkcje w aplikacji

Wszystkie najważniejsze nowości w skrócie:

  • nowy wygląd aplikacji oraz częściowa zamiana nawigacji,
  • prezentacja zużycia pakietów w nowej formie,
  • ulepszony wybór trybu logowania,
  • możliwość wyboru wersji kolorystycznej,
  • czat dla klientów oferty stacjonarnej,
  • szybszy dostęp do opcji przełączania konta,
  • poprawiony sposób prezentacji nowości.

UWAGA: ze względów bezpieczeństwa po tej aktualizacji zapamiętane konta zostaną usunięte. Dodasz je logując się przez podanie loginu i hasła oraz zaznaczając opcję „zapamiętaj mnie”

Aplikację Mój Orange w wersji 4.0.2 można pobrać na urządzenia z systemem iOS ze sklepu App Store oraz w wersji 4.0.1 ze sklepu Google Play na Androida:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play