Już możesz zainstalować iOS 11 public beta

Firma Apple udostępniła dzisiaj pierwszą publiczną betę mobilnego systemu operacyjnego iOS 11 – teraz każdy może ją zainstalować.

iOS 11 - pierwsza publiczna beta

Użytkownicy urządzeń mobilnych Apple’a (iPhone’a i iPada) wreszcie doczekali się pierwszej bety mobilnego systemu operacyjnego iOS 11. System nie jest jeszcze gotowy do publicznego udostępnienia, dlatego instalując go na swoim urządzeniu musimy liczyć się z tym, że mogą wystąpić niespodziewane błędy lub problemy z działaniem. Dlatego nie należy instalować wersji beta, jeśli iPhone lub iPad jest jedynym urządzeniem, z którego korzystasz.

System został udostępniony na początku tego miesiąca dla zarejestrowanych programistów, a teraz wszyscy użytkownicy mogą wziąć udział w publicznych testach. Nowy system operacyjny OS 11 zawiera obszerne ulepszenia w interfejsie użytkownika i mnóstwo nowych funkcji, których zaledwie część poznaliśmy podczas konferencji na WWDC17.

Najbardziej zauważalną zmianą są ulepszenia dla Siri, Apple Pay, Zdjęć oraz innych aplikacji i usług. Na przykład Siri zyskuje nowy, inteligenty i zredukowany system odpowiedzi głosowych, podczas gdy Mapy i nawigacja zawierają funkcję „Nie przeszkadzać” podczas jazdy samochodem.Po stronie interfejsu użytkownika nie sposób wspomnieć o nowym Centrum sterowania, które zostało całkowicie przeprojektowane na wzór panelu z szeregiem aplikacji i funkcji systemowych.

W nowym systemie znajdziemy także całkowicie przebudowany sklep App Store z aplikacjami, który nie był praktycznie w ogóle zmieniany od 2008 roku. Odświeżona wersja posiada karty aplikacji podobne do tych, które znamy z aplikacji Apple Music. Dzięki nowemu wyglądowi, twórcy aplikacji będą mogli jeszcze lepiej promować swoje produkcje

Ponadto iPad będzie urządzeniem, które najwięcej skorzysta z tej aktualizacji. Dodano całkowicie nowy dok, z możliwością przeciągania i upuszczania, aplikację Pliki, wiekszą integracją z rysikiem Apple Pencil oraz obsługę rozszerzonej rzeczywistości i nie tylko.

Guide for Public Betas - iOS 11 Apple

Jak zainstalować publiczna betę systemu iOS 11?

Podobnie jak w przypadku każdej poprzedniej wersji beta zaleca się, aby użytkownicy nie instalowali także i systemu iOS 11 na urządzeniach, których używają na co dzień. Poza niestabilnością, pierwsza wersja beta często nie jest zoptymalizowana, co oznacza, że istnieje bardzo duże ryzyko, że coś może Wam nie działać.

Zobacz co zrobić przed instalacją nowego systemu na podstawie naszego poradnika dotyczącego iOS-a 10.

Osoby zainteresowane instalacją iOS-a 11 w pierwszej wersji beta na swoim iPhone’ie lub iPadzie mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej  Apple  swojego iPhone’a lub iPada do testów mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej programu Apple Beta Software Program.

Sprawdź na poniższym wideo ponad 100 nowych funkcji systemu iOS 11:

źródło: Apple