Snapchat 10 z nowym wyglądem i funkcjami na iOS-a

Aplikacja Snapchat otrzymała dzisiaj duże uaktualnienie na urządzenia z systemem iOS – w tym nowy wyglad, uniwersalną wyszukiwarkę i więcej.

Snapchat 10.0.0.0 - iOS

Aplikacja mobilna Snapchat otrzymała dzisiaj duże uaktualnienie o numerze 10.0.0.0 na urządzenia mobilne z systemem iOS. Główną i zauważalną zmianą jest nowy wygląd interfejsu aplikacji z charakterystycznym paskiem wyszukiwania w górnej części okna. Odświeżony interfejs użytkownika został po raz pierwszy ogłoszony na początku tego miesiąca, ale była dostępny tylko dla użytkowników Androida.

Ta popularna aplikacja była od dawna krytykowana za nieintuicyjną nawigację – co sprawiło, że dla niektórych dorosłych była nie do ogarnięcia. Mimo wszystko, dorośli użytkownicy mają problem ze zrozumieniem idei aplikacji i sposobu obrazkowego komunikowania, nie mówiąc o gestach i używaniu zaawansowanych filtrów.

Od teraz aplikacja jest bardziej przyjazna, być może stanie się także wystarczającym medium dla większości marek i reklamodawców?

Co nowego w aplikacji Snapchat 10?

Pasek wyszukiwania
Nowym pasek z uniwersalną wyszukiwarka umożliwia dostęp do szybkiego odnajdywania znajomych, grup lub odkrywania wydawców w Historiach. Klikając na pole wyszukiwania, pojawiają się nowe nakładki, dzięki czemu można szybko uzyskać dostęp do wiadomości i snapów znajomych. Można skorzystać także z sugestii i szybko utworzyć rozmowy grupowe, dzięki przejrzystej liście kontaktów.

Naciskając i przytrzymując czyjąś kartę można podejrzeć miniprofil użytkownika – dostęp do swojego pełnego profilu możliwy jest po nacisnieciu swojego Bitmoji po lewej stronie paska wyszukiwania. Znajdują się tam także najlepsze kontakty tzw. „Best Friends”. Uzupełnieniem jest także wyszukiwanie kanałów i historii według tytułów/nazw.

Zobacz jak działa nowa wyszukiwarka w aplikacji Snapchat 10:

Snapy, fotomontaże itp.
Zdecydowanie łatwiej jest dodawać nowe zdjęcia i snapy do swoich historii – wystarczy zaznaczyć pole wyboru obok Moja historia – wcześniej użytkownicy musieli wybierać, do której historii chcą dodać kolejnego snapa.

Czy nowe ulepszone funkcje rzeczywiście sprawią, że Snapchat stanie się łatwiejszy dla początkujących? To sprawa dyskusyjna. Pasek wyszukiwania jest dość oczywisty i otwiera drzwi dla reklamodawców, którzy w przyszłości będą mogli promować swoje produkty i usługi w sieci wyszukiwania. Snapchat nie zmienił jednak podstawowego sposobu nawigowania za pomocą przesunięć i gestów – ale stworzył bardziej przyjazny dostęp do skrótów, z których użytkownicy najcześciej korzystają.

Nie jest przypadkiem, że aktualizacja aplikacji pojawia się w momencie, gdy Instagram dość pomyślnie skopiował jedną z najmocniejszych cech Snapchata – czyli historie, z których korzysta już 150 milionów użytkowników dziennie.

Jak Ci się podoba nowa wersja aplikacji Snapchat?

Nowa wersja dostępna jest oczywiście bezpłatnie w sklepie App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: TechCrunch – Snapchat’s big redesign, featuring universal search and more, just hit iOS