Słownik PWN-Oxford w wersji mobilnej

Wydawnictwo Naukowe PWN wydało aplikację mobilną popularnego słownika angielsko-polskiego i polsko-angielskiego PWN-Oxford.

Słownik PWN-Oxford Wielki słownik polsko-angielski i angielsko-polski - aplikacja mobilna

Jeden z najlepszych słowników: Wielki słownik polsko-angielski i angielsko-polski PWN Oxford doczekał się swojej profesjonalnej i oficjalnej aplikacji mobilnej. Dwa grube tomy od teraz możesz mieć w smartfonie lub na tablecie  w dużo niższej cenie.

W dzisiejszych czasach, w których mobile to podstawa, nauka języków obcych nie może się obyć bez udziału nowoczesnych technologii. Wydawnictwo Naukowe PWN wreszcie poszło z duchem czasu i wydało najlepszy i największy słownik polsko-angielski i angielsko-polski PWN-Oxford w postaci aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Jest to przeniesienie papierowego wydania do wersji na smartfony i tablety.

Aplikacja na iPhone’a i iPada w polskim sklepie App Store kosztuje 21,99 euro, czyli ok. 96 zł. Na urządzenia z Androidem można ją pobrać za 89 zł ze sklepu Google Play. Biorąc pod uwagę, że koszt papierowych wersji słownika to obecnie około 300 zł, warto zainwestować w dużo tańszą wersję mobilną. Dwa grube tomiszcza możesz mieć teraz zawsze  przy sobie, a wyszukiwanie jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Dodam, że tego słownika Oxfordu od PWN-u nie trzeba reklamować a inwestycja na pewno się opłaci.

Screen z aplikacji PWN-Oxford
Screen z aplikacji PWN-Oxford

Ze słownika można korzystać w trybie offline, czyli bez konieczności dostępu do internetu. Dostęp do sieci wymagany jest jedynie w przypadku, gdy chcemy odtworzyć nagrania z wymową słówek lub fraz. Wymowa dostępna jest w wersji brytyjskiej i amerykańskiej. Nie brakuje też funkcji angażujących, na przykład codziennie innego idiomu dnia – funkcja ma zachęcić do częstego korzystania z appki.

Jeżeli potrzebujecie profesjonalnego słownika, który będzie zawsze aktualny (aktualizacja aplikacji jest bezpłatna) to warto zainwestować właśnie w aplikację mobilną „Słownik PWN-Oxford – Wielki słownik angielsko-polski polsko-angielski”.

Aplikacja mobilna PWN-Oxford (przykładowy ekran) Aplikacja mobilna PWN-Oxford (idiom dnia)

Najważniejsze cechy aplikacji mobilnej PWN-Oxford:

  • 1 000 000 angielskich i polskich znaczeń, zwrotów, fraz, idiomów – najobszerniejszy i najdokładniejszy słownik dostępny w Polsce
  • brytyjska i amerykańska wymowa haseł (tylko online – wymagane połączenie z internetem)
  • specjalistyczne terminy z ponad 100 dziedzin oraz słownictwo o różnym zabarwieniu stylistycznym i emocjonalnym,
  • praktyczne przykłady używania danego słowa lub zwrotu, w przejrzystej i czytelnej strukturze hasła,
  • mechanizm tworzenia ulubionych zbiorów haseł,
  • mechanizm wyszukiwania jest prosty i jasny,
  • funkcje dodatkowe takie jak codziennie inny idiom.

Oficjalny, mobilny Słownik PWN-Oxford kupisz w w sklepie Google Play oraz App Store, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz PWN-Oxford w App Store'aPobierz Słownik PWN-Oxford z Google Play

Partnerem strategicznym aplikacji jest Bank Zachodni WBK.

Wydawnictwo poinformowało naszą redakcję, że w przygotowaniu jest także wersja mobilna Wielkiego słownika niemiecko-polskiego i polsko-niemieckiego (Słownik Niemiecki PWN – Wielki słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki). Być może pojawi się w sklepach z aplikacjami jeszcze w tym roku.

źródło: PWN