Duże iPhone’y 6 wypierają iPady

iPhone 6 i iPhone 6 Plus zmieniają nawyki użytkowników korzystających z iPadów.

iPhone 6 vs iPad

Kiedy Apple zaprezentowało iPhone 6 i iPhone 6 Plus, wiele osób zaczęło zastanawiać się co będzie dalej z mniejszym tabletem – iPadem mini?

Ten sam tok myślenia trwa do dziś, zwłaszcza, że Apple poświęca więcej uwagi na modernizację iPada Air, a iPad mini wydaję się opuszczać rodzinę tabletów i pozostaje ze starszą technologią pod maską. Otrzymał w tym roku tylko dodatkowe warianty kolorystyczne… Kanibalizacja mniejszego tabletu jest coraz bardziej widoczna, gdy zerkniemy na powyższe wykresy kołowe, według których wynika, że użytkownicy iPhonów 6 i 6 Plus wolą korzystać z większych smartfonów niż mniejszych tabletów.

Według serwisu Pocket, który opublikował powyższe wnioski na swoim blogu, użytkownicy iOS-a zaczynają cześćiej używać większych iPhone’ów niż iPadów. Jak pokazują powyższe wykresy, iPhone był w czołówce od jakiegoś czasu, ale dopiero większe iPhone’y wpłynęły na powolne porzucanie iPadów. Największa różnica w korzystaniu z tabletu i iPhone’a jest widoczna w przypadku iPhone’a 6 Plus, w przypadku którego stosunek wynosi 80 proc. do 20 proc. na korzyść iPhone’a.

Im posiadasz większy telefon, tym mniej masz ochotę na korzystanie z iPada. Użytkownicy iPhone’ów 6, używają swoich tabletów tylko 19 proc. w ciągu tygodnia, a 27 proc. mniej w weekend. Posiadacze iPhone’a 6 Plus o 31 proc. mniej w ciągu tygodnia, a 36 proc. mniej w weekendy.

Co ciekawe korzystanie z iPada odnotowuje nagle skoki po godzinie dwudziestej pierwszej. Wyniki wskazują na to, że tablet staje się urządzeniem domowym, a nie urządzeniem mobilnym, które bierzemy ze sobą do torby na przejażdżkę.

Wy też zauważacie słabnące zainteresowaniem iPadem?

źródło: Quartz, Pocket