Steve Jobs najbardziej wpływowym liderem biznesu w ciągu ostatnich 25 lat według CNBC

Z okazji dwudziestopięciolecia telewizji CNBC, stacja ogłosiła listę najbardziej wpływowych liderów biznesu z ostatnich 25 lat. Listę otwiera Steve Jobs jako jeden z największych wizjonerów naszego pokolenia.

Steve Jobs 25 lat CNBC

Steve Jobs zajął 1. miejsce na liście CNBC ikon i liderów, opisanej jako „ostatecznej liście osób, które miały największy wpływ, wywołały największe zmiany i najwięcej zamieszały w działalności gospodarczej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.” Steve Jobs zmienił sposób myślenia o technologii i zredefiniował styl naszego życia […] Jego wizja i wprowadzenie na rynek produktów pociągnęły daleko idące zmiany wychodzące daleko poza jego branżę i pozostawiły niezatarte piętno na całej współczesnej kulturze.

CNBC w swoim rankingu wzięło pod uwagę tylko biznesmenów i ludzi z branży, eliminując w ten sposób urzędników państwowych i polityków. CNBC wyjaśnia, że ​​bogactwo nie było czynnikiem wyboru liderów biznesu.

CNBC na temat Steve’a Jobsa:

Jego geniusz zrewolucjonizował swoją branżę i jej produkty, od muzyki i filmów do smartfonów. Stanowi przykład dla innych wizjonerów. Współzałożyciel firmy Apple otwiera listę 25 najbardziej zmieniających świat liderów, ikon i buntowników minionego ćwierćwiecza. Więcej niż jakikolwiek inny wybitny wizjoner zapoczątkował zmiany daleko wychodzące poza jego branżę i pozostawiając pietno na całej współczesnej kulturze.

The First 25 CNBC - rebels, icons and leaders
The First 25 CNBC – Rebels, Icons and Leaders (Steve Jobs)

Drugie miejsce zajął Bill Gates – twarz Microsoftu, a trio z Google’a Sergey Brin, Larry Page i Eric Schmidt uplasowało się na czwartym miejscu ( a trzecim z branży technologicznej).

Inne ważne postacie na liście to m.in. była gospodarz talk show Oprah Winfrey (7. miejsce), Mark Zuckerberg z Facebooka (8. miejsce) i założyciel Amazona Jeff Bezos (5. miejsce).

Pełna lista 25 najbardziej wpływowych liderów biznesu:

 1. Steve Jobs
 2. Bill Gates
 3. Alan Greenspan i Ben Bernanke
 4. Sergey Brin, Larry Page i Eric Schmidt
 5. Jeff Bezos
 6. Warren Buffett
 7. Oprah Winfrey
 8. Mark Zuckerberg
 9. Jack Bogle
 10. Larry Ellison
 11. Rupert Murdoch
 12. Jack Welch
 13. NR Narayana Murthy
 14. Howard Schultz
 15. Bernard Arnault
 16. Li Ka-Shing
 17. Carl Icahn
 18. Meg Whitman
 19. Amancio Ortega
 20. Michael Bloomberg
 21. Sandy Weill
 22. Cher Wang
 23. Dangote Aliko
 24. Martha Stewart
 25. Carlos Slim

CNBC

źródło: The List: CNBC First 25