Jak zapisać mapy do trybu offline w Google Maps 2.0?

Jedną z bardzo ważnych rzeczy, niewymienionych w dzienniku zmian w nowej wersji Google Maps 2.0 jest wsparcie dla map w trybie offline. Jak się okazuje, funkcja jest skrzętnie ukryta, ale my Wam powiemy jak jej używać.

Pisaliśmy, że Google zamieściło wczoraj znaczącą aktualizację dla swojej aplikacji na iUrządzenia. (więcej: Google Maps 2.0 dostępne również na iPada). Aktualizacja wprowadza szereg nowych funkcji w ​​tym ulepszenie nawigacji, mapy wnętrz, oraz wsparcie dla iPada i inne. Jak zauważyło kilku dociekliwych internautów, nowa wersja Google Maps na iOS-a zawiera easter egg podobne do odkrytego w wersji na Androida, które pozwala na przeglądanie map w trybie offline. Funkcja, nie wiedzieć czemu została ukryta i nieuwzględniona w opisie zmian, ale poniżej dowiecie się jak łatwo przeglądać mapy bez połączenia z siecią.

Wszystko co musicie zrobić, to wybrać i powiększyć obszar,  który chcecie buforować w trybie offline i wpisać Ok maps w polu wyszukiwania. Spowoduje to zapisanie danych na wszystkich poziomach zbliżenia, chyba, że jest zbyt duże oddalenie.

2013-07-17_200143

 Realizacja tej funkcji nie jest idealna, ale na pewno działa dobrze. Na przykład, jeśli lecicie do ​​nowego miasta, możecie buforować obszar tuż przed wejściem na pokład samolotu i przeglądać mapę w trybie offline.

Wypróbujcie na swoich urządzeniach, może uda Wam się znaleźć jeszcze jakieś ukryte funkcje. Jeśli znajdziecie, dajcie znać w komentarzu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!