„Konflikt: Capote kontra socjeta” już na Disney+

Wciągający serial „Konflikt: Capote kontra socjeta” z gwiazdorską obsadą dostępny w całości w Disney+.

Konflikt: Capote kontra socjeta

Serial „Konflikt: Capote kontra socjeta”, czyli druga odsłona wielokrotnie nagradzanego serialu antologicznego Ryana Murphy’ego „Konflikt”, już dostępna w Disney+. Przepych, próżność, zdrada i zemsta – widzowie Disney+ mogą od dzisiaj zanurzyć się w świecie nowojorskich elit. Pełen emocji i przepychu serial „Konflikt: Capote kontra socjeta” pozwala skosztować codzienności elit minionych czasów i poznać często surowe zasady panujące w wyższych sferach. Ośmioodcinkowa produkcja oparta jest na bestsellerowej książce pt. „Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour” autorstwa Laurence Leamer.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Serial „Nowy styl” zadebiutuje 14 lutego na Apple TV+

Uznany pisarz Truman Capote (Tom Hollander) otaczał się wianuszkiem bogatych, czarujących i towarzyskich kobiet nowojorskiej elity, które definiowały minioną erę wyższych sfer. Do tej pięknej i dystyngowanej grupy, zwanej przez niego „łabędziami”, należały między innymi: Barbara „Babe” Paley (Naomi Watts), Slim Keith (Diane Lane), C.Z. Guest (Chloë Sevigny) i Lee Radziwill (Calista Flockhart).

Zauroczony życiem potentatek, Capote wtopił się w ich codzienność, nawiązując przyjaźnie i stając się ich powiernikiem, tylko po to, by ostatecznie opisać zawoalowaną fikcję ich życia i ujawnić ich najbardziej intymne sekrety. Kiedy fragment książki „Answered Prayers” – planowanego opus magnum Capotego – został opublikowany w magazynie „Esquire”, łabędzie odczytują to jako zdradę, co doprowadza do definitywnego wygnania pisarza z kręgów wyższych sfer, które tak kochał. Nowa rzeczywistość wrzuca go w spiralę autodestrukcji, z której ostatecznie nigdy się nie otrząsnął.

W serialu występują również Demi Moore jako Ann „Bang-Bang” Woodward, Molly Ringwald jako Joanne Carson, Treat Williams jako Bill Paley, Joe Mantello jako Jack Dunphy i Russell Tovey jako John O’Shea.

Scenariusz „Konflikt: Capote kontra Socjeta” został napisany przez Jona Robina Baitza, a za reżyserię odpowiadają: Gus Van Sant, Max Winkler i Jennifer Lynch. Producentami wykonawczymi serialu są: Ryan Murphy, Alexis Martin Woodall, Jon Robin Baitz, Gus Van Sant, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Naomi Watts, Eric Kovtun i Scott Robertson. Obraz został wyprodukowany przez 20th Television.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+