Site icon mobiRANK.pl Przejdź do pełnej wersji

Holistyczna koncepcja bezinwazyjnego glukometru Zedsen

Chociaż inteligentne zegarki i urządzenia do noszenia są coraz skuteczniejsze w monitorowaniu naszego zdrowia, nadal istnieją pewne dane biometryczne, których nie można po prostu zmierzyć za pomocą tych maleńkich czujników.

Zedsen – koncepcja nieinwazyjnego glukometru i aplikacji mobilnej

Spośród poważnych chorób, z którymi musimy się borykać, często najtrudniejsza jest cukrzyca, ale nie z powodu braku narzędzi. Sprawdzanie poziomu cukru we krwi jest jednym z najbardziej niewygodnych i bolesnych, jakie można doświadczyć ze względu na konieczność pobrania choćby kropli krwi z palca. Dlatego właśnie trwa wyścig w opracowywaniu niezawodnych i dokładnych nieinwazyjnych glukometrów, ale ta koncepcja projektowa skupia się na innym aspekcie, aby nakłonić ludzi do częstszego kontrolowania swojego stanu zdrowia i unikania najgorszych scenariuszy.

Zobacz też: Przenośny nieinwazyjny glukometr KnowU będzie wykorzystywał fale radiowe

Posiadanie monitora poziomu cukru we krwi, który nie wymaga ani jednej kropli krwi, jest ważną częścią rozwiązania, choć nie jedyną. W końcu mamy już mnóstwo inteligentnych zegarków, które potrafią odczytywać tętno i rytm serca, ale nie każdy tak naprawdę stara monitoruje te dane, dopóki nie jest za późno. Druga strona problemu ma charakter bardziej psychologiczny i emocjonalny – ludzie mają tendencję do unikania korzystania z tych wyrobów medycznych właśnie dlatego, że są to wyroby medyczne.

Zedsen to projekt koncepcyjny, wykonany przez projektantów: Harry Moorman, Adam Haynes, Viviane Mosso, Callum Beal, Mary Chan (Cambridge Consultants), który stara się zachować estetykę i funkcjonalność w jednym urządzeniu.

Zedsen – koncepcja nieinwazyjnego glukometru

Na przykład samo urządzenie wygląda zupełnie inaczej niż jakikolwiek inny domowy sprzęt medyczny, co przełamuje bariery psychologiczne w korzystaniu z narzędzi zdrowotnych. Górna część lub przód urządzenia wygląda bardzo minimalistycznie i niepozornie, podczas gdy spód ma powierzchnię przypominającą fale na basenie lub w ogrodzie Zen. Innymi słowy, projekt ma wywoływać uczucie spokoju, coś, czego prawdopodobnie nigdy nie kojarzyłbyś z monitorem poziomu glukozy, czyli glukometrem.

Rozsunięcie urządzenia powoduje także poczucie tajemnicy i odkrycia, aby pokazać rzeczywistą funkcjonalną część glukometru. Nawet wtedy technologia jest ograniczona do minimum i działa bardziej jak skarb, który odkrywany jest za każdym razem, gdy mierzysz poziom cukru we krwi.

Motyw wizualny, zwłaszcza zmarszczki i znacznik odcisków palców, są również obecne w interfejsie użytkownika aplikacji mobilnej, tworząc silniejsze mentalne połączenie między sprzętem i oprogramowaniem.

Koncepcyjne ekrany aplikacji dla glukometru Zedsen

Projekt Zedsen nie jest co prawda przełomowy, zwłaszcza że dąży do bardziej minimalistycznego i dyskretnego motywu, ale jest to projekt, który odwołuje się do ludzkiej strony równania, co robi niewiele sprzętu medycznego. Ponieważ istnieje już nieinwazyjna technologia monitorowania poziomu glukozy, aby ludzie rzeczywiście z niej korzystali, potrzebne jest coś więcej niż tylko dokuczliwe przypomnienia, ale coś, co nie będzie przerażać ludzi samym spojrzeniem na urządzenie.

Wersje kolorystyczne koncepcyjnego glukometru Zedsen

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cambridge Consultants | Yanko Design

Exit mobile version