Site icon mobiRANK.pl Przejdź do pełnej wersji

Darmowy internet dla nauczycieli od UPC i Ministerstwa Cyfryzacji

W ramach akcji „Internet dla Edukacji”, sieć kablowa UPC oraz Ministerswo Cyfryzacji zapewnią nauczycielom darmowy dostęp do internetu szerokopasmowego.

Internet dla Edukacji to kolejne ułatwienie dla nauczycieli prowadzących zdalnie lekcje, którzy do zdalnego nauczania potrzebują specjalnych narzędzi i materiałów. Nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci – 2000 z nich będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu. To efekt współpracy Ministerstwa Cyfryzacji z UPC Polska.

Pandemia koronawirusa postawiła polski system edukacji przed ogromnym wyzwaniem. Z powodu zamknięcia szkół, nauczyciele mogą prowadzić lekcje i kontaktować się ze swoimi uczniami tylko zdalnie. Wymaga to dostępu do cyfrowych narzędzi i stabilnego, nielimitowanego internetu. Właśnie dlatego UPC Polska wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach akcji #DziałamyZTroską uruchamia inicjatywę Internet dla Edukacji, oferując 2 tysiącom polskich nauczycieli bezpłatny internet światłowodowy. Akcję wspiera również Govtech Polska #AkcjaEdukacja oraz Fundacja Digital Poland.

Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji – Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska

Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego minister cyfryzacji uruchomił z komercyjnym dostawca internetu akcję „Internet dla edukacji”. Niestety internet od UPC nie jest wszędzie dostępny (szczególnie w małych miasteczkach i na wsiach), gdzie taka pomoc szczególnie by się przydała.

Zobacz także nasz ranking najpopularniejszych ofert operatorów internetu stacjonarnego do domu.

Jak skorzystać z oferty internetu światłowodowego w UPC za 0 zł na pół roku?

Ze specjalnej oferty mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do internetu szerokopasmowego i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150 Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania.

Promocja jest przeznaczona dla wszystkich pełnoletnich osób fizycznych, które łącznie spełniają następujące warunki:

Do Promocji mogą przystąpić także, po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków, osoby zamieszkujące domy wolnostojące, bądź w zabudowie szeregowej. Usługi objęte promocją mogą być świadczone wyłącznie w lokalach, w których w okresie 30 dni przed przystąpieniem do promocji nie było świadczonej usługi UPC.

Kiedy obowiązuje promocja?

Z oferty można skorzystać od 3 kwietnia 2020 r. do 31 lipca 2020 r. lub do odwołania albo do wyczerpania limitu 2000 modemów.

Można zrezygnować z usługi w każdej chwili w okresie obowiązywania umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia, z zastrzeżeniem, iż nie wydłuży to okresu trwania umowy (6 miesięcy). Usługa będzie aktywna przez 6 miesięcy. Po tym czasie zostanie odłączona, a abonent jest zobowiązany do zwrotu sprzętu. Można także przedłużyć usługę, ale w tym celu należy skontaktować się z UPC przed upływem 6 miesięcy od momentu zawarcia umowy, w celu ustalenia nowych warunków promocyjnych, na których usługa będzie dalej świadczona.

Darmowy dostęp do internetu można zamówić na specjalnej stronie internetowej: www.internetdlaedukacji.pl.

#AkcjaEdukacja #ZostańWDomu

Internet dla Edukacji dołączył do #akcjaedukacja , którą prowadzi GovTech Polska. Inicjatywa ruszyła wraz z zamknięciem szkół. Skierowana jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy znane sobie metody nauczania przenieśli do sieci. Wspierana przez edukatorów, influencerów, muzyków, dostawców narzędzi pomocnych w zdalnej edukacji, Kluby Sportowe oraz przez członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Partnerem akcji jest też Fundacja Digital Poland, wspierająca cyfryzację polskiego systemu edukacji w ramach akcji Cyfrowa Edukacja.

Zdalne lekcje

Propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje.

Portal zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniany jest nowymi materiałami, prezentując w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Nauczyciele posiadają dowolność w doborze materiałów i treści.

Aby ułatwić im wyszukiwanie treści pogrupowane są na dwa sposoby – w podziale na etap nauczania i na przedmioty oraz materiały w swoisty „plan lekcji” na dany tydzień. Stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.

[źródło: UPC, Ministerstwo Cyfryzacji]

Exit mobile version