PocketBook ogłosił premierę modelu InkPad One – zaawansowanego czytnika e-booków, który łączy duży wyświetlacz E Ink Mobius™ z precyzyjnym rysikiem. To urządzenie stworzone dla tych, którzy od cyfrowego papieru oczekują nie tylko wygody czytania, ale i swobody tworzenia notatek.

Na polskim rynku debiutuje urządzenie, które ma szansę stać się nowym standardem w segmencie dużych czytników. PocketBook InkPad One to nie tylko czytnik książek, ale cyfrowy notatnik zamknięty w eleganckiej, aluminiowej obudowie, zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, studentach i miłośnikach literatury.
Ekran E Ink Mobius™ – naturalność jak na papierze
Sercem urządzenia jest imponujący wyświetlacz o przekątnej 10,3 cala. Wykorzystuje on technologię E Ink Mobius™ o rozdzielczości 1404 × 1872 pikseli, co zapewnia krystalicznie czysty tekst i grafikę.
Dzięki dużej powierzchni ekranu użytkownicy mogą przeglądać więcej tekstu naraz lub znacząco zwiększyć czcionkę bez konieczności częstego zmieniania stron. Co więcej, czytnik został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które pozwala na regulację jasności oraz temperatury barwowej, chroniąc wzrok podczas wieczornej lektury.
Precyzyjne notatki z rysikiem Stylus 2
W zestawie z czytnikiem znajduje się dedykowany rysik PocketBook Stylus 2 z baterią wielokrotnego ładowania. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by robienie odręcznych zapisków było tak naturalne, jak pisanie na tradycyjnym papierze.
„PocketBook InkPad One został zaprojektowany tak, by robić odręczne zapiski w sposób naturalny. Duży ekran zapewnia dużo miejsca na notatki, szkice i adnotacje. Efektem jest dopracowane, ergonomiczne urządzenie, które wygodnie się trzyma i używa” – podkreśla Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności PocketBook w Polsce.
Wydajność i mobilność
Pod obudową wykonaną z wysokiej jakości aluminium kryją się podzespoły gwarantujące płynną pracę:
- Procesor: Wydajny układ czterordzeniowy.
- Pamięć: 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej na pokaźną bibliotekę.
- Łączność: Bluetooth 5.0, dwuzakresowe Wi-Fi (2,4/5 GHz) oraz szybki port USB-C.
Urządzenie wspiera rekordową liczbę formatów – 24 formaty książek i grafik oraz 6 formatów audiobooków. Posiada również funkcję Text-to-Speech, która potrafi odczytać tekst na głos.
Ergonomia i design
Mimo dużego ekranu, czytnik pozostaje poręczny. Bezramkowa konstrukcja, antypoślizgowe blokadki z tyłu obudowy oraz nieco szersza dolna krawędź sprawiają, że urządzenie pewnie leży w dłoniach. Specjalny tryb komentarzy pozwala na przewracanie stron dotykiem palca, podczas gdy rysik służy wyłącznie do pisania i adnotacji, co zapewnia niespotykaną płynność pracy.
Specyfikacja PocketBook InkPad One
| Komponent | Charakterystyka |
| Rodzaj ekranu | E Ink® Mobius |
| Rozdzielczość ekranu w skali szarości | 1404 × 1872 |
| Rozmiar ekranu | 10,3” |
| PPI w skali szarości | 226 |
| Odcienie szarości | 16 |
| Wyświetlacz | Pojemnościowy, wielodotykowy |
| Digitizer | + (aktywny rysik PocketBook Stylus 2) |
| Przednie podświetlenie | + (SMARTlight) |
| Procesor | czterordzeniowy Quad Core, Rockchip RK3566 (1,8 GHz) |
| RAM | 2 GB |
| Wbudowana pamięć* | 32GB |
| Akumulator | litowo-jonowy polimerowy, 3700 mAh, |
| G-sensor | + |
| Czujnik zamknięcia okładki | + |
| Wi-Fi | + dwuzakresowe (2,4/5 GHz) |
| Bluetooth | + (5.0) |
| USB | USB typu C |
| Obsługa OTG | + |
| Audio przez USB | + (przez adapter audio-jack) |
| System operacyjny | Linux 4.9.56 |
| Wymiary | 244 × 173 × 5 mm |
| Waga | 300 g |
| Kolory | Matowe czarne plecki, bezramkowy przód |
| W zestawie | Czytnik, kabel USB C, rysik, instrukcja, gwarancja, opakowanie |
| Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TXT |
| Obsługiwane formaty e-booków z DRM | Adobe DRM (EPUB, PDF), LCP DRM (EPUB) |
| Obsługiwane formaty obrazów | JPEG, BMP, PNG, |
| Obsługiwane formaty dźwięków | MP3, MP3.zip, OGG, OGG.zip, FLAC |
| Obsługiwane formaty audiobooków | M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP |
| Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) | Angielski, (darmowa dostępność 25 innych opcji językowych na www.pocketbook.pl) |
| Słowniki | Preinstalowane 11 opcji językowych, w tym Webster’s Dictionary 1913 i angielsko-polski + kolejnych 42 wariantów do pobrania |
| Usługi internetowe | Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync, |
| Aplikacje | Legimi, Empik Go – zamiennie z PocketBook Cloud, księgarnia, biblioteka książek, odtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, galeria zdjęć |
Cena i dostępność w Polsce
PocketBook InkPad One pojawi się w polskiej sprzedaży już za kilka tygodni. Rekomendowana cena producenta wynosi 1299 zł, co czyni go niezwykle konkurencyjną propozycją w segmencie urządzeń z dużym ekranem i funkcją notatnika.
Jeśli szukasz narzędzia, które zastąpi stosy zeszytów i ciężkie tomy książek, InkPad One może być rozwiązaniem, na które czekałeś.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: PocketBook