Apple opublikowało tajemniczą zapowiedź dla usługi Apple Fitness+: „Coś wielkiego nadejdzie” w 2026 roku!

Na instagramowym profilu Apple Fitness+ pojawiła się zapowiedź „czegoś wielkiego”, co pojawi się w usłudze w przyszłym roku – a „odliczanie się rozpoczęło”. W zapowiedzi wideo, opublikowanej jako Instagram Reel, znani z usługi trenerzy czytają gazetę Apple Fitness+ Times, z wieloma efektownymi nagłówkami głoszącymi, że „coś wielkiego nadchodzi w Apple Fitness+”.
Wśród wyróżnionych nagłówkóch znalazły się poniższe:
- CO PLANUJE APPLE FITNESS+ NA NOWY ROK? Trenerzy zostali zauważeni podczas nagrywania zupełnie nowych treści.
- COŚ WIELKIEGO NADCHODZI DO APPLE FITNESS+ Źródła sugerują duże zmiany w 2026 roku.
- ODLICZANIE SIĘ ROZPOCZYNA. Apple Fitness+ na 2026 rok już prawie gotowe.
- EKLUZYWNE: PLANY NA 2026 ROK WCIĄŻ W TAJMIE – NA RAZIE Eksperci przewidują, że styczeń będzie wart uwagi.
Na szpaltach gazet pojawiają się również sceny z treningów Apple Fitness+, a opis wpisu brzmi: „Plotka głosi, że Apple Fitness+ ma duże plany na 2026 rok… bądźcie czujni!”.
Czas publikacji posta jest interesujący, ponieważ pojawia się tuż po raporcie Bloomberga, który twierdził, że przyszłość Apple Fitness+ jest przedmiotem analizy. I choć obie te tezy mogą być prawdziwe, warto zauważyć, że Apple nie tylko inwestuje w nowe treści, ale także aktywnie je promuje.
Najnowszy zwiastun pojawia się kilka tygodni po tym, jak Apple ogłosiło znaczącą ekspansję Apple Fitness+ (w tym w Polsce), z dubbingiem głosowym opartym na sztucznej inteligencji, który umożliwił wprowadzenie usługi na 28 nowych rynkach, a kolejna premiera w Japonii spodziewana jest na początku przyszłego roku.
Wracając do posta na Instagramie, choć oczywiście nie podano żadnych szczegółów, prawdopodobnie wszelkie nowe treści będą związane z Nowym Rokiem, ponieważ jeden z nagłówków brzmi: „Eksperci przewidują, że styczeń będzie wart uwagi”. Może też po prostu odnosić się do jakiegoś programu fitness lub promocji aktywności fizycznej, mającej pomóc ludziom w realizacji noworocznych postanowień. Wszystko wskazuje też na to, że ogłoszenie tej WIELKIEJ nowości planowane jest na 1 stycznia 2026 roku.
Przypomnijmy, że Apple ma również wypuścić usługę zdrowotną opartą na sztucznej inteligencji w 2026 roku, ale ta konkretna zapowiedź raczej nie będzie z nią związana. Usługa Apple Zdrowie+ (Apple Health+), nad którą trwają prace, ma podobno wykorzystywać sztuczną inteligencję do personalizacji rekomendacji zdrowotnych i doradztwa zdrowotnego. Zdrowie+ będzie bazować na wersji Siri (LLM), którą Apple planuje udostępnić dopiero wiosną, wraz z iOS 26.4, więc prawdopodobnie nie usłyszymy o niej w styczniu.
Obejrzyj Instagram Reel poniżej:
A już 1 stycznia 2026 roku rozpocznie się wyzwanie związane z aktywnością „Przywitajmy Nowy Rok” dla posiadaczy zegarków Apple Watch, więc ogłoszenie dotyczące usługi Fitness+ może być z nim związane.
Co jest prawdopodobne, a co nie?
Opierając się na historycznych zmianach w usłudze, styczniowe aktualizacje programów są bardziej prawdopodobne niż większa zmiana strukturalna usługi. Apple Fitness+ wcześniej dodawało nowych trenerów, formaty treningów i programy tematyczne wokół cyklu noworocznych ćwiczeń. Apple zapowiada te aktualizacje, aby zbiegły się z szczytowym zainteresowaniem fitnessem i zaangażowaniem w subskrypcję, gdy ludzie wkraczają w Nowy Rok, na przykład z postanowieniami schudnięcia.
Zapowiedź prawdopodobnie nie jest powiązana ze wspominanymi inicjatywami zdrowotnymi Apple’a opartymi na sztucznej inteligencji. Ta usługa prawdopodobnie zadebiutuje niezależnie od Fitness+ jako osobny byt.
Na razie Apple sygnalizuje jakąś nowość, bez podawania szczegółów, prosząc użytkowników, aby poczekali na to, co tak naprawdę oznacza „coś wielkiego”. Aktualizacja może obejmować więcej treści, głębszą integrację lub szersze przemyślenie Fitness+ w ramach oferty usług Apple’a.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: Apple