Weź udział w kongresie cyberbezpieczeństwa CyberTrust 2025

Jak budować odporność na zmiany technologiczne i społeczne w cyfrowym świecie?

Kongres CyberTrust 2025

Od 7 do 8 października 2025 roku Wrocław po raz trzeci stanie się ogólnopolskim centrum dyskusji o przyszłości cyberbezpieczeństwa. Kongres CyberTrust 2025, organizowany przez Politechnikę Wrocławską, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Wrocław, Zachodnią Izbę Gospodarczą oraz ISSA Polska, zgromadzi liderów nauki, biznesu i administracji publicznej, którzy wspólnie szukać będą odpowiedzi na pytanie: „Jak budować odporność na zmiany technologiczne i społeczne w cyfrowym świecie?”.

To kluczowe obecnie pytanie, ponieważ w świecie, który jest niepewny i w którym dysponujemy coraz potężniejszymi narzędziami, niezmiernie ważne jest nie tylko reagowanie na coraz to nowe wyzwania, ale przede wszystkim budowanie “antykruchości”.

Podczas dwóch dni intensywnych debat i prezentacji uczestnicy będą mieli okazję zgłębić praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa m.in. w sektorze finansowym, publicznym oraz telekomunikacyjnym.

Trzy ścieżki tematyczne Kongresu

1. Społeczeństwo i organizacja

Jak instytucje i społeczeństwa mogą reagować na dynamiczne zmiany w prawie, technologii i zagrożeniach cyfrowych? Uczestnicy tej ścieżki przeanalizują m.in.:

  • wpływ regulacji takich jak AI Act, DSA czy Cyfrowe Euro,
  • standardy zarządzania bezpieczeństwem cyfrowym,
  • rolę edukacji w kształtowaniu kompetencji przyszłości,
  • skutki psychologiczne zmian technologicznych.

2. Technologia, innowacje, badania

Ta ścieżka poświęcona będzie wschodzącym technologiom, nowatorskim rozwiązaniom i aktualnym projektom badawczo-rozwojowym w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Prelegenci zaprezentują m.in.:

  • technologie w fazie wdrażania lub testowania,
  • innowacyjne metody reagowania na zagrożenia,
  • kierunki dalszych prac badawczych.

3. Case Studies

Studia przypadków z różnych sektorów pozwolą przeanalizować realne sytuacje kryzysowe. Prezentowane będą:

  • skuteczne strategie radzenia sobie z incydentami,
  • błędy i lekcje płynące z doświadczeń organizacji,
  • dobre praktyki i modele działania w sytuacjach zagrożenia.

Wydarzenie objęte zostało patronatami honorowymi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, NASK, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia, Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz Związku Miast Polskich.

Rejestracja i udział

Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta pod adresem: cybertrust.org.pl/rejestracja.

Udział w kongresie jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora publicznego oraz studentów. Reprezentanci sektora prywatnego mogą skorzystać z płatnych biletów.

Lokalizacja: kongres CyberTrust 2025 odbędzie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, przy ulicy Janiszewskiego 8 we Wrocławiu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacje organizatora | patronat medialny