Grafen w smartfonach realme GT 7 – polscy naukowcy oceniają unikatowe rozwiązanie marki

Przedstawiciele polskiego oddziału realme zrealizowali wyjątkowy wywiad z prof. dr. hab. inż. Mariuszem Zdrojkiem oraz z dr. hab. inż. Włodzimierzem Strupińskim – uznanymi autorytetami w dziedzinie badań nad grafenem.

prof. dr. hab. inż. Mariusz Zdrojek
prof. dr. hab. inż. Mariusz Zdrojek

Rozmowa dotyczyła przełomowych zastosowań tego materiału w najnowszych technologiach, a inspiracją do powstania materiału jest zbliżająca się premiera smartfonów realme z serii GT 7, w których jako w pierwszych w branży wykorzystano innowacyjne rozwiązanie Graphene IceSense Design.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Grafen ochłodzi nowe iPhone’y 16 Pro?

Smartfony z nowej serii realme GT 7, których światowa premiera odbędzie się już 27 maja w Paryżu, są pierwszymi wprowadzonymi na rynek telefonami wyposażonymi w grafenową powłokę IceSense. To przełomowy system chłodzenia, oparty na grafenie – materiale o przewodności cieplnej nawet 10-krotnie wyższej niż tradycyjne folie grafitowe. Graphene IceSense Design, zintegrowany z tylną obudową telefonu, umożliwia skuteczne rozpraszanie ciepła w zakresie 360°, co zapewnia stabilność i wydajność nawet podczas intensywnego użytkowania urządzenia.

W wywiadzie w formie materiału wideo prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek i dr hab. inż. Włodzimierz Strupiński przybliżyli znaczenie grafenu dla rozwoju nowoczesnych technologii i podkreślili jego unikalne właściwości oraz potencjał komercyjny. Eksperci omówili również, jak polskie osiągnięcia w dziedzinie materiałów dwuwymiarowych przekładają się na innowacje w branży elektronicznej, czego doskonałym przykładem jest właśnie seria realme GT 7.

Rozmowa została przeprowadzona na terenie Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (CEZAMAT), gdzie naukowcy zaprezentowali unikatową technologię produkcji grafenu, obalili powszechne mity związane z tym wyjątkowym materiałem, a także ocenili korzyści, jakie mogą płynąć z zastosowania Graphen IceSense Design w najnowszych urządzeniach realme oraz podzielili się swoimi przewidywaniami na temat przyszłości materiałów dwuwymiarowych.

dr. hab. inż. Włodzimierz Strupiński
dr. hab. inż. Włodzimierz Strupiński

Grafen posiada unikalny zestaw właściwości, który daje wiele możliwości badań i zastosowań – stąd tak ogromne zainteresowanie, które trwa do dzisiaj.
— mówi prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prodziekan ds. nauki i kierownik Pracowni Nanostruktur w Zakładzie Badań Strukturalnych na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Cała sztuka polega na odpowiednim wykorzystaniu właściwości grafenu. Jeżeli faktycznie inżynierom realme udało się wytworzyć kompozyt, co jest niebagatelną sztuką, to powinno to spełniać właściwości odprowadzania ciepła, a dodatkowo może zwiększać wytrzymałość mechaniczną samej obudowy – może być cieńsza, lżejsza i bardziej odporna niż tradycyjne rozwiązania.
— przyznaje dr hab. inż. Włodzimierz Strupiński, adiunkt Pracowni Nanostruktur w Zakładzie Badań Strukturalnych na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Całą rozmowę można obejrzeć na kanale realme Polska w serwisie YouTube:

Niekończąca się moc

Nowe smartfony z serii realme GT 7 wyróżniają się nie tylko kompozytem z włókna szklanego oraz grafenem, ale także wprowadzają pierwszą w branży kombinację baterii 7000 mAh i ładowania 120 W. Dodatkowo model realme GT 7 będzie pierwszym w Europie smartfonem zasilanym przez procesor MediaTek Dimensity 9400e.

Premiera serii realme GT 7 to kolejny krok firmy w realizacji strategii wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na europejski rynek smartfonów. Wywiad z polskimi naukowcami stanowi unikalną okazję do poznania kulis wdrażania grafenu w nowoczesnej elektronice i podkreśla rolę polskiej nauki w globalnych innowacjach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: realme