Apple i Universal Music zapowiadają „Kojące dźwięki”

Funkcja Sound Therapy (Kojące dźwięki) w Apple Music ulepsza utwory, pomagając Ci się skupić, zrelaksować i zasnąć!

Sound Therapy w Apple Music (Kojące dźwięki)

Apple Music we współpracy z Universal Music Group wprowadziło we wtorek na rynek Sound Therapy (pol. Kojące dźwięki) – kolekcję specjalnie ulepszonych utworów, które mają pomóc słuchaczom osiągnąć dobre samopoczucie dzięki lepszemu skupieniu, relaksowi i lepszemu snu. Łączy moc ulubionej muzyki z naukami poznawczymi, aby poprawić codzienne samopoczucie — poinformowały firmy w komunikacie prasowym.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pod iOS 18.4 masz dostęp do ukrytych list odtwarzania „Tło muzyczne”

„Biorąc pod uwagę wiodącą rolę Apple na styku zdrowia i technologii, wprowadzenie terapii dźwiękiem stanowi ważne potwierdzenie naszej innowacyjnej inicjatywy Sollos opartej na nauce” — powiedział Michael Nash, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. cyfrowych UMG. „Nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z zespołem Apple’a, aby rozszerzyć zakres sposobów wykorzystania muzyki w celu zwiększenia korzyści zdrowotnych dla jej użytkowników”.

Apple Music Sound Therapy zmienia muzykę w narzędzia do dobrego samopoczucia

Sound Therapy pokazuje, w jaki sposób usługi przesyłania strumieniowego wykraczają poza proste dostarczanie muzyki, tworząc bardziej funkcjonalne, zorientowane na styl życia doświadczenia. Łącząc rozrywkę z technologią poprawiającą samopoczucie, Apple Music plasuje się na styku mediów cyfrowych i zdrowia — przestrzeni, która coraz bardziej odpowiada konsumentom poszukującym cyfrowych narzędzi wspierających ich dobre samopoczucie.

Wprowadzenie Sound Therapy na rynek następuje po niedawnym uruchomieniu przez Apple Music stacji radiowej Apple Music Chill, która zapewnia „oazę dźwięku” przez cały dzień. Wśród znanych gospodarzy znaleźli się Brian Eno, Stephan Moccio i Zane Lowe, którzy dzielą się osobistymi historiami na temat spokoju i dobrego samopoczucia.

Jak działa terapia dźwiękiem w Sound Therapy?

Nowa kolekcja zawiera utwory popularnych artystów i subtelnie wzbogaca je specjalnymi falami dźwiękowymi i technologiami audio. Jak twierdzi Apple, utwory z płyty Sound Therapy mają wpływać na aktywność mózgu, zachowując przy tym artystyczną integralność oryginalnych nagrań. To poparte badaniami naukowymi podejście ma na celu uczynienie dobrego samopoczucia bardziej dostępnym za pośrednictwem muzyki, której subskrybenci Apple Music już słuchają.

Sollos, inicjatywa muzyczno-wellnessowa działająca w siedzibie UMG w Londynie, opracowała terapię dźwiękiem. Zespół producentów, naukowców i inżynierów dźwięku pracował nad stworzeniem specjalistycznych utworów. Kolekcja zawiera dłuższe wersje, wersje instrumentalne i nowe wersje hitów takich artystów, jak Imagine Dragons, Katy Perry, Kacey Musgraves, Ludovico Einaudi, Aurora, Jhené Aiko, Chelsea Cutler i Jeremy Zucker.

„Codziennie ludzie na całym świecie włączają Apple Music do swojej codziennej rutyny, a my zaobserwowaliśmy niesamowite zaangażowanie w nasze spersonalizowane playlisty nastrojowe i nową stację radiową Apple Music Chill” — powiedziała Rachel Newman, współszefowa Apple Music. „Teraz, dzięki Sound Therapy, jesteśmy dumni, że możemy współpracować z UMG i Sollos, aby wprowadzić nowe wrażenia słuchowe do Apple Music — takie, które opiera się na artyzmie, jest ukształtowane przez innowację i zaprojektowane tak, aby wspierać dobre samopoczucie”.

Nauka stojąca za dźwiękiem

Terapia dźwiękiem z Kojącymi dźwiękami dzieli się na trzy odrębne kategorie — skupienie, relaks i sen — przy czym każda z nich wykorzystuje inne technologie słuchowe w celu osiągnięcia określonych efektów poznawczych.

  • Skupienie: utwory te zawierają dźwięki gamma i biały szum, które poprawiają koncentrację i sprawność poznawczą. Biały szum pomaga maskować rozpraszające dźwięki, potencjalnie pomagając słuchaczom skupić się na zadaniach wymagających głębokiego skupienia. Na przykład ulepszona ścieżka Imagine Dragons może pomóc użytkownikom w realizacji listy zadań do wykonania dzięki lepszej koncentracji.
  • Relaks: kategorii relaksacyjnej w Kojących dźwiękach serwisu Apple Music znajdziesz utwory z rytmami słuchowymi theta. Badania wskazują, że mogą one pomóc w osiągnięciu stanu spokoju. Utwory te zaprojektowano specjalnie z myślą o chwilach, w których użytkownicy potrzebują się odprężyć i uwolnić od napięcia.
  • Sen: aby zapewnić lepszy odpoczynek, kategoria snu wykorzystuje fale słuchowe delta lub szum różowy. (Różowy szum jest podobny do białego szumu, ale ma głębsze, bardziej naturalne dźwięki, takie jak opady deszczu czy fale oceanu). Włączenie go do marzycielskiej wersji utworu „Double Rainbow” Katy Perry może pomóc słuchaczom łatwiej odpłynąć.

Wprowadzenie terapii dźwiękiem wpisuje się w szersze zaangażowanie firmy Apple w zdrowie i dobre samopoczucie w całym ekosystemie jej produktów. Począwszy od Apple Watch, przez HealthKit, po Apple Fitness+, firma nieustannie rozwija funkcje i usługi, które wspierają dobre samopoczucie użytkowników.

Nowa oferta Kojące dźwięki firmy Apple Music stanowi naturalną kontynuację tej misji, przynosząc teraz korzyści zdrowotne w postaci strumieniowego przesyłania muzyki. Firma Apple zapowiedziała, że ​​będzie ściśle współpracować z firmami Sollos i UMG, aby zgromadzić dowody naukowe potwierdzające, że muzyka i dźwięki poprawiają samopoczucie. Celem jest udostępnienie tych korzyści ludziom na całym świecie.

Dostępne wyłącznie dla subskrybentów Apple Music

Usługa Kojące dźwięki (Sound Therapy) jest dostępna wyłącznie dla abonentów Apple Music, co stanowi wartość dodaną do usługi subskrypcyjnej. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do kolekcji bezpośrednio w aplikacji Apple Music, dzięki czemu łatwo jest włączyć te ukierunkowane na dobre samopoczucie do codziennych czynności.

Zane Lowe z Apple Music oferuje dodatkowe informacje osobom zainteresowanym poznaniem szczegółów naukowych i rozwojowych na temat terapii dźwiękiem w treściach redakcyjnych tej usługi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom