Poczta Polska informuje o kolejnym znaczącym osiągnięciu w procesie funkcjonowania systemu e-Doręczeń.

Aktualnie liczba założonych skrzynek e-Doręczeń to ponad 800 tys., a nadanych i odebranych w pełni on-line cyfrowych listów poleconych mamy już ponad 1 mln. To sygnał, że elektroniczna wymiana dokumentów zyskuje na popularności wśród obywateli, urzędów i przedsiębiorstw w Polsce.
Liczba wszystkich przesyłek nadanych za pośrednictwem systemu e-Doręczeń wynosi już ponad 8,5 miliona. Większość z tych dokumentów została przesłana za pomocą Publicznej Usługi Hybrydowej (PUH, czyli nadania elektronicznego, a doręczenia w tradycyjnej formie), a aż 78% przesyłek Publicznej Usługi Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego (PURDE) nadały podmioty publiczne między sobą. Oznacza to szybko postępującą cyfryzację komunikacji administracji publicznej.
W ostatnim miesiącu zarejestrowano rekordową liczbę wszystkich przesyłek nadanych za pośrednictwem systemu e-Doręczeń, która wyniosła ponad 8,5 miliona. Większość z tych dokumentów została przesłana za pomocą Publicznej Usługi Hybrydowej (PUH, czyli nadania elektronicznego, a doręczenia w tradycyjnej formie), a aż 78% przesyłek Publicznej Usługi Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego (PURDE) nadały podmioty publiczne między sobą. Oznacza to szybko postępującą cyfryzację komunikacji administracji publicznej.
W odpowiedzi na nowe regulacje prawne oraz rosnące zapotrzebowanie, Poczta Polska kontynuuje prace nad ulepszaniem systemu e-Doręczeń. Od początku roku, instytucje publiczne oraz profesje zaufania publicznego (w tym adwokaci, radcowie prawni) są zobowiązani do korzystania z systemu dla celów oficjalnej komunikacji. Od 1 kwietnia staje się on obowiązkowy dla części przedsiębiorców.
System e-Doręczeń staje się standardem w wymianie dokumentów, oferując obywatelom i przedsiębiorstwom szybką, bezpieczną i wygodną formę korespondencji. Dlatego Poczta Polska zachęca do aktywacji skrzynek e-Doręczeń oraz korzystania z pełnego zakresu możliwości, jakie oferuje cyfrowa komunikacja.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!