Nowy patent pomiaru ciśnienia krwi na Apple Watchu

Apple patentuje nową technologię pomiaru ciśnienia krwi za pomocą smartwatcha Apple Watch – na razie to tylko patent!

Koncepcja pomiaru ciśnienia krwi za pomocą smartwatcha Apple Watch
Koncepcja pomiaru ciśnienia krwi za pomocą smartwatcha Apple Watch

Od wielu lat mówi się, że zegarki Apple Watch mogą w przyszłości otrzymać funkcję pomiaru ciśnienia krwi w sposób nieoptyczny i innowacyjny, ale nie jest jasne, czy i kiedy Apple faktycznie wdroży tę technologię. To, że Apple obecnie pracuje nad sposobami pomiaru ciśnienia krwi, nie jest tajemnicą. W rzeczywistości taka funkcja niekoniecznie wyniosłaby Apple na szczyt producentów urządzeń do noszenia pod tym względem, ale postawiłaby firmę na równi z Huawei (bezpośredni pomiar) lub Samsungiem (pomiar optyczny).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Ten zegarek wyświetla przepływ krwi w Twoim ciele

Teraz pojawił się nowy patent firmy Apple, który opisuje nową propozycję sposobu pomiaru ciśnienia krwi za pomocą zegarka Apple Watch.

Jak ma działać pomiar ciśnienia krwi, staje się jasne po przeanalizowaniu schematu blokowego. Najpierw napełniana jest nadmuchiwana komora, która wraz z komorą pomiarową i czujnikiem ciśnienia wykrywa powstające „wibracje” występujące w przepływie krwi użytkownika.

Mówiąc prościej: ciśnienie krwi to ciśnienie przyłożone zewnętrznie wymagane do zatrzymania przepływu krwi. Fazy Korotkowa, czyli dźwięki lub „wibracje” emitowane, gdy ciśnienie jest wywierane na przepływ krwi za pomocą nieinwazyjnej procedury, można następnie zmierzyć.

Patent wspomina, że ​​komora jest wypełniona cieczą — jakie korzyści oferuje ciecz zamiast powietrza, nie jest od razu jasne, ponieważ ciecze, w przeciwieństwie do gazów (i ostatecznie powietrza), są uważane za nieściśliwe. Jak zawsze, to że Apple opatentowuje daną technologię, niekoniecznie oznacza, że ​​zostanie ona zaimplementowana w kolejnym zegarku Apple Watch, i czy w ogóle zostanie wykorzystana,

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Patent Apple | NotebookCheck