Jak dobrze dopasować zapięcie paska Apple Watcha, tak aby cieszyć się funkcjami smartwatcha przez cały dzień i w nocy podczas snu?

Noszenie zegarka Apple Watch z odpowiednio dopasowanym paskiem — nie za luźnym, nie za ciasnym, z pewnym odstępem pozwalającym skórze oddychać — zapewnia najwyższą wygodę i pozwala na prawidłowe działanie zaawansowanych czujników smartwatcha. Ale jak bardzo luźno można zapiąć pasek, aby Apple Watch działał prawidłowo i nie powodował dyskomfortu?
Pasek do zegarka Apple Watch można zapiąć ciaśniej na czas treningu i poluzować po ćwiczeniach. Pamiętaj jednak, aby mieć swobodę podczas zginania nadgarstka (np. podczas robienia pompek, jazdy na rowerze), tak aby był przynajmniej 1- lub 2-centymetrowy odstęp między Digital Crown a wierzchem dłoni.
Apple przypomina, że aby uzyskać najlepsze działanie, spód Apple Watcha musi mieć kontakt ze skórą. W celu zapewnienia prawidłowych pomiarów np. tlenu we krwi Apple Watch nie powinien być zapięty zbyt ciasno ani zbyt luźno, pozostawiając skórze miejsce na oddychanie, oraz znajdować się w górnej części nadgarstka.
Podczas dnia i podczas snu warto poluzować dwuczęściowy pasek sportowy (wykonany z fluoroelastomeru) o jedną dziurkę, a w przypadku opaski sportowej (wykonanej z miękkiego, oddychającego materiału) nie zaciskać za mocno.
Jeśli zapytacie jak dużo luzu powinno być między paskiem a nadgarstkiem, to nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Każdy powinien dopasować zapięcie do własnych preferencji, mając na uwadze wymienione powyżej zastrzeżenia i wskazówki. Z własnego doświadczenia mogę jedynie podpowiedzieć, że osobiście wolę gdy pasek nie jest mocno ściśnięty i mam lekki (do 5 mm) prześwit, tak by dolna część smartwatcha przylegała do ręki. Możesz to sprawdzić przekręcając rękę tak, by widzieć otwartą dłoń (tarczą Apple Watcha do dołu) – jeśli zegarek przestanie wykonywać pomiary i straci kontakt ze skórą, to oznacza, że masz go założonego za luźno!
Apple Watch może lekko poruszać się na nadgarstku, nie musi być bardzo przyciśnięty – ważne aby przylegał do skóry, był usytuowany prosto i na pewno nie przekrzywiał się ani nie przekręcał na nadgarstku kopertą do dołu!
Zalecane dopasowanie paska

Zegarek Apple Watch powinien przylegać, ale nie powinien powodować dyskomfortu. Aby zapewnić jak najlepsze rezultaty, tył zegarka Apple Watch musi stykać się ze skórą w przypadku takich funkcji jak wykrywanie nadgarstka, Taptic Engine oraz elektryczne i optyczne czujniki tętna. Aby zmaksymalizować kontakt skóry z czujnikami, noś Apple Watch założony powyżej nadgarstka (w stronę łokcia, a nie dłoni).
Niezalecane dopasowanie paska

Jeśli zegarek Apple Watch nie pozostaje na swoim miejscu lub czujniki nie odczytują tętna, sprawdź położenie zegarka i dociśnij pasek. Jeśli zegarek leży na nadgarstku, przesuń go nad nadgarstek. Aby sprawdzić, czy zegarek nie jest za luźny, potrząśnij nadgarstkiem, a następnie odwróć dłoń spodnią częścią do góry. Jeśli tył zegarka Apple Watch straci kontakt ze skórą, należy docisnąć pasek.
Opaska Solo i pleciona opaska Solo powinna być dopasowana w taki sposób, aby przylegała do nadgarstka, ale nie powodowała dyskomfortu. W celu założenia i zdjęcia opaski wystarczy rozciągnąć jej dolną część i przełożyć opaskę przez nadgarstek. Opaska Solo może się z czasem wydłużyć.
Informacje dla osób nadwrażliwych na pewne materiały
Materiały do urządzeń Apple’a dobierane są na podstawie starannych analiz i kompleksowych badań. Oprócz dostosowania wszystkich materiałów do wymagań istniejących przepisów opracowano też specjalne parametry zegarka Apple Watch wykraczające poza podstawowe wymagania. Każdy materiał stykający się ze skórą został szczegółowo przebadany pod kątem zgodności ze specjalnymi parametrami. Wykorzystano następujące materiały:
- Tysiące testów składu materiałów
- Ponad tysiąc prototypów noszonych w badaniach próbnych
- Tysiące badań na toksyczność
- Konsultacje z lekarzami dermatologami
Nieliczne osoby reagują negatywnie na pewne materiały. Może to być wynikiem alergii, czynników środowiskowych, a także długotrwałej ekspozycji na substancje drażniące, między innymi mydło czy pot.

Jeśli stwierdzono u Ciebie alergie lub inne nadwrażliwości, pamiętaj, że zegarek Apple Watch i niektóre jego paski zawierają następujące materiały:
- Nikiel. Modele zegarka Apple Watch z kopertą ze stali nierdzewnej lub aluminium, wykonane ze stali nierdzewnej przyciski zwalniania w zegarkach Apple Watch Series 4 i nowszych oraz Apple Watch SE, niektóre części pasków do zegarków Apple Watch wykonane ze stali nierdzewnej, metalowe części pasków zegarków Hermès oraz magnesy w zegarku i paskach zawierają pewne ilości niklu. Ilości te nie przekraczają jednak surowych ograniczeń dotyczących zawartości niklu określonych w europejskim rozporządzeniu REACH. Jest mało prawdopodobne, aby ekspozycja na nikiel powodowała problemy, ale osoby podatne na reakcje związane z niklem powinny być świadome tej możliwości.
- Akrylany. Koperta zegarka Apple Watch, bransoleta mediolańska, pasek z nowoczesną sprzączką (skórzany oraz FineWoven), skórzana opaska magnetyczna, pasek Ocean, opaska Alpine, pasek sportowy, opaska sportowa, opaska Solo, pleciona opaska Solo oraz pasek z plecionego nylonu mogą zawierać śladowe ilości akrylanów i metakrylanów. Akrylany i metakrylany wchodzą w skład wielu produktów codziennego użytku stykających się ze skórą, takich jak opatrunki samoprzylepne. Niektóre osoby są wrażliwe na te związki. U innych osób taka wrażliwość może powstać z czasem. Zegarek Apple Watch i jego paski zaprojektowano w taki sposób, aby elementy z akrylanami i metakrylanami nie stykały się bezpośrednio ze skórą.
Innym możliwym źródłem dyskomfortu podczas noszenia zegarka Apple Watch może być zbyt ciasno lub zbyt luźno zapięty pasek. Zbyt ciasny pasek może skutkować podrażnieniem skóry. Zbyt luźny pasek może wywoływać nadmierne tarcie. Jeśli zauważysz zaczerwienienie, spuchnięcie, swędzenie lub inne podrażnienia skóry, skonsultuj się z lekarzem, zanim założysz z powrotem zegarek Apple Watch.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: Apple Supprot