Smartfony stały się niezbędnym elementem życia niemal każdego człowieka. Przez lata rozwoju tych urządzeń zmieniły się nie tylko same telefony, ale również potrzeby klientów. Na co obecnie zwraca się szczególną uwagę przy okazji kupna takich urządzeń?
Artykuł sponsorowany
Dynamika rynku smartfonów – na co zwracają uwagę klienci?
W ciągu ostatnich 15 lat świat telefonów zmienił się nie do poznania. W świecie urządzeń wyposażonych w fizyczne przyciski, gdzie największym hitem były składane klapki lub wysuwane klawiatury, nagle pojawiły się smartfony, które nie do poznania zmieniły nie tylko sposób korzystania z telefonów, ale wręcz całe społeczeństwo.
Niemal każdy ma pod ręką potężne urządzenie, które ma ciągły dostęp do Internetu – jeszcze 20 lat temu nie sposób było nawet o tym marzyć. Smartfony rozwijają się jednak w naprawdę błyskawicznym tempie, dlatego też zmieniają się priorytety klientów.
O tych elementach pamiętaj, wybierając telefon komórkowy
Pierwsze smartfony robiły wrażenie dotykowym ekranem, rozbudowanym systemem operacyjnym czy obsługą zaawansowanych aplikacji. Obecnie jednak są to rzeczy będące absolutnym standardem.
Współczesne telefony komórkowe opanowały już podstawy, zaś teraz skupiają się na oferowaniu klientom udogodnień, dzięki którym codzienne korzystanie ze sprzętu jest o wiele prostsze. Na co w szczególności warto zwracać uwagę?
Wydajność – procesor i RAM to nie wszystko
Płynność działania telefonu to oczywiście kluczowa kwestia dla każdego kupującego. W głównej mierze odpowiada za to procesor oraz pamięć operacyjna. Nie ma tu większej filozofii – lepszy układ CPU pozwala na płynniejszą pracę urządzenia i szybsze działanie, zaś pamięć RAM wspomaga wielozadaniowość.
Na prędkość działania może mieć wpływ również spora pojemność pamięci stałej. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie z 128 GB lub 256 GB, urządzenie będzie w stanie wykorzystywać nieużywaną przestrzeń dyskową do wspomagania bieżącego działania. To samo tyczy się modeli z opcjonalnym rozszerzeniem w postaci kart pamięci.
Pojemna bateria… czyli jaka?
Czasy, w których telefony wytrzymywały nawet dwa tygodnie bez ładowania, bezpowrotnie minęły. Możliwości smartfonów są gigantyczne, lecz podtrzymywanie wszelkich procesów wiąże się z większym zużyciem energii.
Chociaż oczywiście można znaleźć tańsze i mniej pojemne urządzenia, już akumulator o pojemności 5000 mAh powinien zapewnić ci spokojną pracę bez obawy, że lada moment będziesz musiał szukać gniazdka lub ładowarki.
Dobry aparat – czy naprawdę jest tak potrzebny?
Wiele osób przy poszukiwaniach swojego nowego smartfona zwraca uwagę na aparat. Możliwość wykonywania wysokiej jakości zdjęć i filmów jest rzeczywiście kusząca, ale co właściwie sprawia, że aparat w smartfonie jest dobry?
Kluczem jest oczywiście rozdzielczość wyrażana w megapikselach, lecz nawet ona nie zdziała cudów bez właściwej jasności czy dobrej jakości matrycy. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość obiektywu, a także na dodatkowe funkcje, jak zoom (cyfrowy bądź optyczny), stabilizacja obrazu, dodatkowe obiektywy do nadawania głębi czy nagrywanie w zwolnionym tempie.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
Artykuł sponsorowany | grafiki dostarczone przez reklamodawcę