W mObywatelu można sprawdzić jakość powietrza w wybranym przez siebie punkcie pomiarowym za pomocą telefonu, teraz dodano nowe funkcje!
Od ponad roku od wprowadzenia do aplikacji mObywatel 2.0 funkcji Jakość powietrza, pojawiły się zmiany i nowe funkcje, których celem jest przyjemniejsze i bardziej komfortowe korzystanie z usługi. Dowiedz się, co zmieniło się w Jakości powietrza wraz z wersją 4.41 aplikacji.
➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: mObywatel z funkcją „Bezpiecznie w sieci”
Dotychczas Jakość powietrza pozwalała wybrać ręcznie z mapy jedynie jeden punkt pomiarowy, na podstawie którego usługa wyświetlała stan powietrza w danej okolicy. Punkty te były oznaczone dobrze widocznymi czerwonymi pinezkami – ich kolor nie odzwierciedlał jednak stanu powietrza w danym punkcie pomiarowym. Jeżeli nie udostępniliśmy usłudze informacji o lokalizacji naszego urządzenia, nie było możliwości szybkiego przejścia do ustawień, by to zmienić.
Co zmieniło się wraz z najnowszą aktualizacją?
Oto 5 najważniejszych zmian w usłudze Jakość powietrza wraz z aktualizacją aplikacji do wersji 4.41:
- zobaczysz punkty pomiarowe na mapie kolorowane względem oceny jakości powietrza (od zielonego, przez pomarańczowy, odcienie czerwonego, po niebieski i czarny),
- łatwo znajdziesz swój punkt pomiarowy nie tylko poprzez manualne przeglądanie mapy, ale także dzięki wyszukiwarce punktów pomiarowych,
- zapiszesz do 10 ulubionych punktów pomiarowych, dzięki czemu szybko sprawdzisz jakość powietrza w interesującej Cię okolicy,
- w razie potrzeby wygodnie usuniesz wcześniej zapisane przez Ciebie ulubione punkty,
- jeśli nie masz włączonego udostępnienia lokalizacji dla aplikacji, dostaniesz komunikat z informacją o tym i możliwością przejścia do ustawień lokalizacji, aby ją włączyć.
Zmiany w usłudze mają zwiększyć komfort i wygodę korzystania z aplikacji, są jednak wprowadzane stopniowo, dlatego nie wszyscy zobaczą je od razu.
Aplikację mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store:
Najważniejsze funkcje aplikacji to między innymi:
- zastrzeganie swojegu numeru PESEL,
- legitymacja emeryta i rencisty, adwokacka i poselska,
- mPrawo jazdy,
- mPojazd, czyli cyfrowy dowód rejestracyjny,
- Unijny oraz Krajowy Certyfikat Covid,
- Karta Dużej Rodziny (mKDR),
- mLegitymacja szkolna i mLegitymacja studencka,
- e-recepta,
- Małopolska Karta Aglomeracyjna,
- Bilety kolejowe,
- Logowanie do e-Urzędu Skarbowego (Twój e-PIT).
- zapowiedź: ePaszporty w Polsce są realne, ale jeszcze nie wiemy kiedy
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: mObywatel