Transkrypcja wiadomości głosowych WhatsAppa pojawi się na Androidzie rok po debiucie na iPhonie

WhatsApp wkrótce umożliwi transkrypcję wiadomości głosowych na Androida, ułatwiając czytanie wiadomości w hałaśliwym otoczeniu lub osobom z wadami słuchu.

Transkrypcja wiadomości głosowych na WhatsAppie pod Androidem
Transkrypcja wiadomości głosowych na WhatsAppie pod Androidem | fot. WABetaInfo

Ta funkcja obsługuje obecnie język angielski, hiszpański, portugalski (Brazylia), rosyjski i hindi, a w przyszłości prawdopodobnie zostanie dodanych więcej języków. Wszystkie transkrypcje wiadomości głosowych są generowane na urządzeniu, co zapewnia prywatność i wygodę, umożliwiając szybki dostęp bez konieczności odtwarzania dźwięku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Podcasty Apple teraz z transkrypcjami w wybranych językach

Słuchanie wiadomości głosowych w hałaśliwym otoczeniu może czasami być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli większość wiadomości otrzymujesz w formacie głosowym. Ponadto osoby z wadami słuchu mogą mieć trudności ze słuchaniem wiadomości głosowych, co może negatywnie wpłynąć na korzystanie z aplikacji do przesyłania wiadomości. Aby rozwiązać ten problem, w zeszłym roku WhatsApp wprowadził transkrypcję wiadomości głosowych na urządzeniach z systemem iOS, a teraz ta funkcja jest dostępna także na Androidzie.

Transkrypcja głosu pozwala użytkownikom czytać otrzymane wiadomości głosowe zamiast ich słuchać. Ta funkcja, która po raz pierwszy pojawiła się w WhatsAppie na iOS w maju ubiegłego roku, została dostrzeżona dla Androida przez pracowitych ludzi z WABetaInfo w marcu tego roku. W tym czasie WhatsApp pracował nad funkcją transkrypcji notatek głosowych.

Według WABetaInfo WhatsApp rozpoczął udostępnianie funkcji transkrypcji wiadomości małej grupie beta testerów w niektórych regionach. Ta funkcja jest dostępna jest w najnowszej wersji beta WhatsAppa dla Androida 2.24.15.5, którą można już pobrać w sklepie Google Play. Jeśli jesteś członkiem programu WhatsApp Beta, możesz sprawdzić w sklepie Google Play, czy są dostępne aktualizacje aplikacji.

WhatsApp wkrótce zaoferuje transkrypcję wiadomości głosowych na Androidzie

Jak widać na zrzucie ekranu poniżej, transkrypcja wiadomości WhatsAppa jest teraz dostępna w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim (Brazylia), rosyjskim i hindi, czyli najczęściej używanych językach w społeczności WhatsAppa. W przyszłości aplikacja może dodać obsługę większej liczby języków.

Po wybraniu języka transkrypcji WhatsApp pobierze dodatkowy pakiet danych, aby zapewnić prywatność użytkownikom. Wszystkie transkrypcje są generowane na urządzeniu, dzięki czemu mamy kontrolę i chronimy je przed wzrokiem ciekawskich. W dowolnym momencie można zmienić preferowany język w Ustawieniach. WhatsApp zapewnia również, że wszystkie wiadomości głosowe są kompleksowo szyfrowane, co dodatkowo daje kontrolę nad prywatnością.

Oprócz zwiększenia wygody rozmów, transkrypcja wiadomości głosowych może zapewnić użytkownikom szybki dostęp do przyszłych poleceń. Użytkownicy mogą później szybko wyszukać notatkę głosową i przejrzeć kontekst wiadomości głosowej bez konieczności ponownego odtwarzania dźwięku.

Przeczytaj również:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WEBetaInfo | Android POlice